Як написати дипломну мова. Промова на захист диплома зразок.

Мова на захисті дипломної роботи - це аж ніяк не порожня формальність. Від якості цієї мови залежить оцінка головного студентського проекту. Тому ваш виступ має бути організоване так, щоб дохідливо і виразно донести до атестаційної комісії суть вашого диплома. Домогтися цього допоможуть наступні правила написання дипломної мови.
Інструкція
1
Почніть з привітання «Шановний Голова та члени державної атестаційної комісії, вашій увазі пропонується дипломна робота на тему ....». Звичайно, ніхто не буде перевіряти, чи присутній цей пункт в ваших листах, але краще пропишіть дипломну мова в подробицях. Інакше на захисті ви можете розхвилюватися і забути про норми ввічливості. Тему дипломної роботи називайте повністю, саме так, як вона значиться в офіційних документах.
2
Розкажіть про причини вибору теми. Дайте відповідь на запитання, чим пояснюється актуальність і новизна дослідження. Цей і наступний пункт промови ви пишете, спираючись на введення вашого диплома.
3
Назвіть об'єкт і предмет вашого дослідження, опишіть гіпотезу, на якій будувався дипломний проект. Потім вкажіть методи дослідження і коротко охарактеризуйте бібліографічні джерела, якими ви користувалися.
4
Опишіть структуру роботи: «Ця дипломна робота складається з вступу, N (вкажіть кількість) глав, висновків та списку використаної літератури».
5
Розкажіть висновки по першому розділі і коротко опишіть зміст практичних глав з акцентами на їх основних положеннях. Перша глава традиційно є оглядом наукових робіт з досліджуваної теми. А наступні глави - це ваші власні наукові вишукування з проблеми, тому більш детально (але в рамках регламенту) необхідно зупинитися саме на висновках другої і наступних глав.
6
Дайте узагальнені висновки по всій дипломній роботі. Цю частину промови ви пишіть, грунтуючись на матеріалах висновку диплома. Дайте відповідь на запитання, чи вдалося довести первісну гіпотезу. Розкажіть про практичну користь вашого дипломного проекту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JT-zn4R0jV0
Зверніть увагу
Мова на захист диплома повинна укладатися в рамки 7-15 хвилин. Чітко розподіліть час на кожен пункт мови, тому що якщо ви не укладетеся в заданий регламент, то комісія вас просто перерве і захист залишиться незавершеною. Під час виступу скористайтеся годинами на мобільному телефоні або наручними годинниками для того, щоб відстежувати кількість залишилися хвилин.
Корисна порада
Не сподівайтеся на власну пам'ять в умовах стресової ситуації захисту. Мова краще читати, ніж розповідати. Але не варто весь час дивитися тільки в листок. Спирайтеся на описані пункти, але, щоб довести володіння темою, звертайтеся і до аудиторії. На захисті також заохочуються різні комп'ютерні презентації, це додасть виступу наочності. Пам'ятайте, що дипломна мова - це ще й зразок ораторського мистецтва, так що не засмічуйте її словами-паразитами і непотрібними вигуками, проговорюйте виразно і немонотонно.
Вся робота за рік зводиться до 10-хвилинного виступу, сотня сторінок ужимается до чотирьох, а впевнені висновки стають боязким бурмотанням. Так може бути з кожним студентом, який написав дипломну роботу. Щоб виступ на захист було не гірше самої роботи, варто написати мова заздалегідь.
Інструкція
1
Для початку вам доведеться перечитати свій диплом. Спокійно, розслаблено, вдумливо. І помітити в тексті найважливіші моменти. Не журіться поки про їхній обсяг і зв'язності, просто виділіть все найголовніше.
2
З'єднайте виділені фрагменти в одному документі і перечитайте вийшов текст. Абстрагуйтеся від дипломної роботи і подумайте, чи зрозуміло без доповнення те, що ви написали. Допишите сполучні пропозиції для переходу від однієї думки до іншої. При цьому не забувайте про аудиторію, для який ви готуєте мова . Враховуйте рівень її освіти: якщо перед вами професора і доктора наук, не варто вставляти в текст додаткові пояснення, які не стануть для слухачів відкриттям. Однак якщо ви досліджували вузьку тему і в складі комісії викладачі, які не спеціалізуються по вашій темі, складні моменти варто спростити або доповнити коментарями.
3
Попрацюйте над структурою свого виступу. Оскільки захист диплома - захід офіційне, існують приблизні формулювання, які рекомендовані саме для цієї ситуації. Починати варто з фрази «Шановний голова та члени комісії, однокурсники і гості! Вашій увазі надається дипломна робота на тему ... ».
4
Далі слід коротко сказати про причини вибору теми, актуальності і новизні роботи, про об'єкт і предмет вашого дослідження, назвати його мета і завдання, які ви вирішували.
5
Потім розкажіть коротко про структуру та зміст диплома . Почніть, наприклад, з фрази «Дипломна робота складається з вступу, двох розділів, висновків та списку літератури. В першому розділі ми розглядаємо ... ». При цьому не варто докладно переказувати зміст. Мета вашого виступу - доступно і при цьому не втрачаючи глибини роботи розповісти: що, з якою метою і які кошти ви вивчали, до яких висновків прийшли. З відібраних раніше найважливіших фрагментів тексту залиште тільки ті, які відповідатимуть цієї мети. Більша увага приділіть практичної частини роботи, а з теоретичної згадайте тільки те, що ви використовували і враховували в практичній роботі.
6
Ще раз перечитайте мова , але на цей раз вголос. Все фрази, на яких ви затнулися, скоротіть і спростите. Там, де посеред фрази збилося дихання, розбийте пропозиції на більш короткі.
7
Зазвичай на виступ дипломникові дається 10-15 хвилин. Уточніть інформацію про час у наукового керівника і скоротіть спіч настільки, щоб встигнути прочитати його спокійно і розмірено.
8
Потренируйтесь на своїх близьких - виступите перед ними і запитайте про враження. Ви можете врахувати їх зауваження, а також подивитися, наскільки вам вдається утримувати увагу аудиторії. Свою мова закінчите фразою «Спасибі за увагу. Я готовий відповісти на ваші запитання ».