Як продати клієнтові товар.

Весь світ сьогодні - великий ринок. Об'єктом продажів на ньому може стати що завгодно, адже кожна людина виступає одночасно і покупцем і продавцем. Це породжує серйозну конкуренцію. В таких умовах, щоб продати клієнтові товар, потрібно дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Вивчіть всі достоїнства і недоліки пропонованого товару. Чим більше інформації ви зберете, тим успішніше ви зможете вести торгівлю. Кожен покупець хоче придбати якісний товар і саме за якість люди готові віддавати великі гроші. Знаючи точні характеристики товару (як експлуатується, з чим поєднується, яких видів буває і т.п.), можна вигідно висвітлити всі його позитивні сторони і аргументувати цим неодмінну покупку.
2
Визначте «target group» товару, тобто його цільову аудиторію. Дайте відповідь на питання, хто він - ваш потенційний покупець. Студент, пенсіонер, діяч мистецтва, учитель, чоловік або жінка, молодий чи старий? Визначивши цільову аудиторію, ви зможете більш чітко розробити стратегію продажів.
3
Дайте подивитися товар у справі, проведіть його демонстрацію. Увімкніть почуття клієнта в свою рекламну компанію. Дайте помацати товар, понюхати, почути, спробувати. Таким чином, потенційний покупець побачить себе в ролі володаря товару. Ваше завдання зробити так, щоб розлучитися з цією роллю клієнт вже не захотів.
4
Слідкуйте за своїм зовнішнім виглядом. Одягайтеся охайно, красиво і зручно, носите акуратну зачіску, будьте привітні й усміхнені. Коли ви бачите потенційного клієнта, то посміхніться і привітайтеся з ним. Але тримайте певну дистанцію. Не допускайте панібратства і фамільярності, тому що відносини «продавець - покупець» - це ділові, а не дружні або приятельські стосунки.
Зверніть увагу
Не будьте настирливими. Хороший продавець - активний продавець, але помилка багатьох полягає в тому, що під активністю вони мають на увазі фанатичне переслідування покупця по всьому периметру торгової точки і настійні рекомендації купити один або інший товар. Така поведінка звертає покупця в панічну втечу. Краще, привітавшись з клієнтом, запитати, що він хоче купити. Якщо певних цілей немає, то просто розкажіть про нові надходження, про найбільш купованих товарах і дозвольте озирнутися в асортименті. А коли покупець визначиться, ви можете пускати в хід всі перераховані вище методи продажу.