Як почистити домашнє срібло. почистити срібло в домашніх умовах.

Від довгого лежання в шафі срібний посуд тьмяніє і навіть покривається чорним нальотом. Але щоб повернути домашньому сріблу блиск, зовсім не обов'язково нести його на чистку в майстерню. Спочатку можна спробувати почистити срібло самостійно.
Вам знадобиться
 • Засіб для чищення срібла
 • Сода
 • Нашатирний спирт
 • Лимонна кислота
 • Лимонний сік
 • Сода
 • Зубна паста
 • Зубний порошок
 • Зубна щітка з м'якою щетиною
 • 5-10 відсотковий розчин сірчаної кислоти
 • Чистий ганчірочка
Інструкція
1
Простіше і безпечніше всього чистити срібло в домашніх умовах за допомогою спеціальної рідини для чищення срібла, яку можна купити в великому супермаркеті. Досить змочити ганчірку в цій рідині і протерти посуд. Ця рідина хороша і для полірування злегка потьмянів срібного посуду в цілях повернення їй блиску. На жаль, цей засіб можна купити не в кожному магазині.
2
Срібну посуд також можна почистити за допомогою засобів, які напевно знайдуться у вас в аптечці або на кухні. Але майте на увазі, що перелічені нижче засоби здатні пошкодити срібні вироби. Тому чистка срібла побутовою хімією більше підходить для не дуже цінних виробів чи посуду з мінімумом узоров.Для початку спробуйте почистити срібло в домашніх умовах звичайної м'якою зубною щіткою з використанням зубної пасти або порошку. Зубна паста не повинна бути у вигляді гелю або володіти відбілюючим ефектом. Якщо срібло почорніло не сильно, цього буде достатньо. Срібло в домашніх умовах можна чистити і звичайним нашатирним спиртом. Для цього розведіть нашатирний спирт у воді (1:10), змочіть в розчині чисту ганчірочку і протріть їй срібний предмет.Также можна спробувати почистити срібний посуд за допомогою лимонного соку або лимонної кіслоти.Еслі забруднення досить сильні, розведіть в окропі соду (на 1 літр води 1 столова ложка соди) і занурте в отриманий розчин срібний посуд. Також можна приготувати пасту з соди і води і почистити цією пастою срібло. Але будьте обережні, цей спосіб здатний як очистити срібло, так і пошкодити його, бо сода є агресивним абразивним засобом. Якщо помітите подряпину, краще зупиніться і більше не чистите срібло содою. У будь-якому разі не варто використовувати чистку содою часто.
3
Чистка срібла в домашніх умовах також можлива шляхом кип'ятіння посуду в 5-10 процентному розчині сірчаної кислоти. Для цих цілей можна розбавити у воді акумуляторну кислоту. Срібло від такої чистки не розчиниться, зате повністю зійде чорний наліт.
Зверніть увагу
Одними зі святкових аксесуарів, здатних здивувати гостей, є столове срібло. Використовувати кожен день срібні ложки і виделки, подаровані кимось на ваше весілля, шкода, ось і бережемо ми їх саме для праздніков.Не секрет, що з часом срібло втрачає свій первісний блиск, тьмяніє. І сьогодні наша розмова піде про те, як почистити срібло в домашніх умовах.
Корисна порада
Тому ми розповімо про те, як почистити срібло в домашніх умовах з інгредієнтів, які можна купити в будь-якій аптеці. 6 порад як почистити срібло в домашніх умовах. Срібло не можна чистити жорсткими матеріалами або з використанням абразивних засобів. Таким чином м'який метал легко подряпати, а з посріблених виробів можна і зовсім з часом зняти весь шар срібла.