Як зварювати труби.

Труби бувають різні. Це раніше існували тільки сталеві і чавунні, а тепер труби виготовляють і мідними, і металопластиковими, і поліпропіленовими. Ми з вами розглянемо, як зварювати саме поліпропіленові труби.
Інструкція
1
Обладнання для зварювання поліпропіленових труб потрібно особливу. Самим сучасним і зручним устаткуванням є машини, в яких застосовуються заставні елементи. Ви лише робите розмітку водопроводу, а все інше зробить машина для зварювання труб, по програмі, закладеної в блок управління, який повністю автоматизований.
2
стикозварювальні машини підійдуть для труб будь-яких діаметрів і розмірів. В комплект до таких машин входять: пристрої, для центрування труб, нагрівальний елемент, яким підігрівають кінці труб перед зварюванням і торцеватели. Стикозварювальні машини важать не менше 200 кг, вони громіздкі, але більш поширені й уніфіковані, ніж автоматизовані.
3
Сам процес зварювання труб з поліпропілену складається з декількох етапів. На першому з них готують зварювальний апарат, розігрівають його нагрівальний елемент до 220-250 градусів і насаджують на нього дві деталі, які потрібно з'єднати. Витримують якийсь час і зістиковують кінці елементів трубопроводу.
4
Для якісного зварювання труб та запобігання протікання зварного шва необхідно тільки якісна сировина. Але навіть якісні поліпропіленові труби можна погано зварити, якщо не обробити торці деталей.
5
Деталі будь-яких водопроводів підготовляються шейвер, торцеватели або звичайними напилками, мають дрібну насічку. Все задирки повинні бути прибрані, а поверхні деталей підігнані.
Корисна порада
Зварювання труб - це справа для професіоналів, але і самостійно цей процес можна виконати. Головне - дотримуватися порядку виконання операцій і купувати деталі, відповідні вимогам ГОСТ і DIN.