Як клеїти стельову плитку.

Потолочная плитка - один з універсальних способів оформлення стелі. Вона дозволяє приховати дрібні вади поверхні і при цьому виконує естетичну функцію.
Вам знадобиться
 • - стельова плитка
 • - клей
Інструкція
1
Підготуйте поверхню. Стеля очистіть. Якщо є серйозні дефекти, вирівняйте. Покрийте його ґрунтовкою.
2
Відміряйте середину кожної з сторін стелі і проведіть подовжню і поперечну лінії через центр.
3
Візьміть першу плитку, нанесіть на неї спеціальний клей для стельової плитки. Як правило, такий клей швидко сохне, так що працюйте оперативно. Клей наносите крапками на відстані 5 сантиметрів один від одного по периметру плитки і по діагоналях.
4
Переверніть плитку і прикладіть її до стелі в точці перетину накреслених вами ліній. Залежно про того, який малюнок в підсумку ви хочете отримати, прикладайте плитку паралельно лінії або так, щоб вона перетинала діагональ квадрата. Доклавши, притисніть її руками по краях і діагоналям. Можливо, доведеться недовго потримати її, поки клей схопиться.
5
Наступну плитку наклеюйте навпроти першої, симетрично щодо намальованих ліній. Якщо найближчі до стін плитки виявляться занадто великими, обріжте їх канцелярським ножем.
Зверніть увагу
Стеля з таким покриттям протирайте сухою ганчіркою або обробляйте пилососом.
Корисна порада
Не обов'язково використовувати банальну одноколірну плитку. Можна викласти готовий малюнок різнобарвним матеріалом з уже нанесеним візерунком або купити стельову плитку двох кольорів або різних фактур і скласти їх, наприклад, в шаховому порядку.
Професійні будівельники не рекомендують клеїти стельову плитку на побілку, однак такий варіант можливий. Необхідно лише вибрати відповідні матеріали і точно слідувати технології.
Вам знадобиться
 • - стельова плитка;
 • - грунтовка;
 • - валик для нанесення грунтовки;
 • - клей для плитки;
 • - жорсткий шпатель;
 • - рулетка;
 • - малярний шнур;
 • - рукавички;
 • - м'яка ганчірочка.
Інструкція
1
Виберіть підходящий клей. При нанесенні клею, на плитку і прижатии її до поверхні відбувається адгезія. Якщо зчеплення поверхонь недостатнє, то плитка просто відірве шар побілки від стелі і впаде вниз. Для того щоб цього не сталося, не вибирайте клей на водній основі. Він може надмірно зволожити известку. Найчастіше для приклеювання плиток до стелі набувають клей типу «Титан», «Момент», «Еконасет» або ж «Рідкі цвяхи».
2
Приклеїти плити можна тільки на стелю, не обтяжений декількома шарами побілки. Якщо ви бачите, що в деяких місцях сама побілка вже відвалюється, то і плити триматися не будуть. Візьміть жорсткий шпатель і пройдіться їм по стелі в деяких особливо ненадійних на ваш погляд місцях. В окремих випадках частина побілки доведеться зчистити.
3
За допомогою віника або щітки підметіть стелю, а потім промийте всю поверхню вологою ганчіркою. Дочекайтеся, поки все висохне, нанесіть ґрунтовку в один шар і залиште на час, рекомендований виробником розчину.
4
За допомогою рулетки і малярного шнура зробіть розмітку, щоб згодом по ній наклеїти плитку. Якщо цим кроком знехтувати, ви ризикуєте нерівно поставити плити, стеля буде виглядати негарно, а робота неакуратно. Розмітку слід починати з середини стелі.
5
Клеїти плитки слід також з центру кімнати. Розріжте плитки будівельним ножем. Візьміть відповідний фрагмент або цілу плиту (залежно від вашої розмітки), нанесіть клей на краю або точково. Покривати всю площу не має сенсу. Притисніть за допомогою м'якої ганчірочки або губки плитку і потримайте деякий час, щоб почався процес адгезії.
6
Якщо ви придбали екструдовану або інжекційну плитку, то у неї порушені геометричні пропорції, а тому між елементами залишаться зазори. Щоб позбутися від них, пальцем замажте шви фінішної шпаклівкою.