Як намалювати шурале.

Напевно, самий популярний казковий образ, створений татарським фольклором - це Шурале, невдалий лісовик, видом своїм нагадує засохлу корч. Народний персонаж Шурале став героєм прекрасної казкової поеми і чудового балету, створених відомими татарськими діячами мистецтв. У Шурале одне око, одна рука, і він дуже смешлів. При цьому лісовий дух намагається напустити на людей, що потрапили в лісову гущавину, остраху й страху, і загрожує залоскотати їх до смерті. Однак потенційним жертвам завжди вдається обдурити його самого і уникнути небезпеки.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - олівець/вугілля;
  • - фарби, пензлі.
Інструкція
1
Щоб зобразити Шурале, уявіть собі химерно вигнуту сучкувату корч, що стирчить на місці засохлого дерева. Шурале - лісовий дух, що серед гущавини і вправно маскується під природне середовище свого проживання.
2
Намалюйте цю корч, надавши їй деяку схожість з людиною. Нехай у неї буде зігнуте довге і сутуле тулуб, як би переламаними навпіл. На кінці корчі намалюйте потовщення - якусь подобу голови з довгим гачкуватим сучком-носом, витягнутим гострим підборіддям, довгими, схожими на ослині, вухами і запалими очима.
3
На лобі покажіть обламані сучок у формі прямого роги. Волосся Шурале можна зобразити тонкими сплутати в клубок нитками. Вони також можуть бути схожі на довгі ворсинки моху або лишайника.
4
У Шурале, за стародавніми переказами, всього одна рука (і, до того ж, одне око і половина душі), через це представників даного роду лісових духів раніше називали Половинники. Але в наш час подібні подробиці майже забуті, і ви цілком можете зобразити Шурале з двома довгими руками, схожими на кострубаті гілки. На руках намалюйте довільну кількість сучкуватих пальців.
5
Пересувається Шурале на довгих, майже непохитних ногах, які також мають вигляд кострубатих гілок або переплетених між собою коренів. Можна також зобразити ноги з великими ступнями, характерні для людини, але в будь-якому випадку, вони повинні мати вигляд і фактуру дерев'яних, «коренеподібних».
6
Використовуйте колірну гамму натуральних кольорів, характерних для старої замшілій або, навпаки, висохлої деревини: коричневі, зеленуваті, сріблясто-сірі відтінки, рудувато-іржаві кольору лишайників.
7
Лінії, які ви малюєте, повинні бути дуже виразними, адже весь вигляд Шурале будується на кривих незграбних, як би надломлених, лініях, що передають його нелегкий характер і бентежну, суперечливу натуру. У той же час, не прагнете зобразити страшного монстра, адже ставлення до Шурале на його батьківщині, в Татарстані, вельми іронічне і навіть любовне.
Корисна порада
Шурале можна зображувати разом з його численною родиною та іншими, такими ж, як він, лісовими духами.