Як гладити костюм.

З усіх предметів гардероба костюм найбільш важкий для прасування. Оскільки класичний костюм повинен бути бездоганний, без найменших складок і лискучих місць, гладити його слід з особливою ретельністю і обережністю.
Вам знадобиться
  • - костюм;
  • - праска;
  • - прасувальна дошка;
  • - великий шматок марлевою або тонкої бавовняної тканини;
  • - вода;
  • - вішалка для костюма.
Інструкція
1
Перед прасуванням костюма очистіть його від пилу і волосків. Робіть це за допомогою вологої руки, відрізання скотча (який прикладайте до забруднених місцях і різким рухом зривайте) або спеціальної щіточки для чищення.
2
Щоб отримати найкращий результат і полегшити прасування, необхідно злегка зволожити тканину. Костюм можна повісити на плічки у ванній, поки ви приймаєте гарячий душ. Інший спосіб - скористатися змоченою у воді марлею або тканиною, через яку слід пропрасовувати кожну складочку костюма.
3
Розкладіть піджак на прасувальної дошки. Встановіть праску в режим парової дбайливого прасування шовку, шифону або вуалі. Якщо ви попередньо зволожили костюм, то тканина (марлю або бавовна) змочувати необов'язково. Повністю сухий костюм гладьте тільки через вологу тканину. В іншому випадку поверхня костюма почне блищати, і можуть залишитися несвідомих плями від гарячої праски.
4
Наберіться терпіння, доведеться постійно перевіряти, чи не утворилися складки під тканиною, чи все пропрасовується. Натискайте праскою, а не водите їм по поверхні. Тисніть тільки там, де рушник покриває костюм. Процес прасування може зайняти велику кількість часу. Можливо, доведеться пройтися по тканині кілька разів.
5
Спочатку гладьте рукава піджака, передню частину і підлоги, потім комір і спину. Потім з вивороту отгладьте підкладку і внутрішні кишені - це вже можна робити не через ганчірку. В останню чергу відпрасуйте борта костюма. Відразу ж повісьте піджак на плічки.
6
Штани можна гладити з виворітного боку. Тільки стрілки доведеться отутюжівать з лицьового і через марлю.
7
Костюм не слід надягати відразу після прасування. Дайте йому охолонути, інакше він швидко сомнется в перші ж хвилини шкарпетки.
Корисна порада
На джинсах і брюках з вельвету стрілки не робляться. Тільки якщо у вас вельветовий костюм і брюки входять в його комплект, то стрілка потрібна. Вельвет краще гладити негорячій праскою на вазі.
З праскою, звичайно, живеться набагато краще і простіше, ніж без нього. Але як бути, якщо раптово відключили електрику або перегорів праску? Або ви перебуваєте в поїздці, відрядженні, за містом або в будь-якому іншому місці, де немає можливості придбати праску або скористатися послугами організацій. Тоді залишається тільки придумати, як привести одяг в пристойний вигляд без праски .
Інструкція
1
Найпростіший спосіб полягає в тому, щоб уникнути самої необхідності прасування. Для цього необхідно просто не віджимати або не дуже сильно віджимати одяг після прання і сушити її в розправленому і розгладженими стані на плоскій поверхні або на «плічках».
2
Щоб позбутися від дрібних незначних складок, можна змочити руки водою і розгладити одяг долонями. Під впливом вологи складки розпрямляться. При цьому потрібно переконатися, що самі руки чисті: брудні розводи (особливо на світлих тканинах) не додають речі привабливості.
3
Добре розгладжує одяг пар. Можна закип'ятити чайник і парою з носика розгладити невеликі складки на одязі.
4
Якщо ж необхідно обробити велику площу поверхні, то простіше набрати у ванну гарячу воду, підвісити над ванною потрібну річ і щільно закрити двері, щоб не виходив пар. Під впливом вологи, тепла і власної ваги одяг через деякий час розгладиться.
5
Підвищена вологість на вулиці, наприклад, в дощовий або туманний день, теж може посприяти вирішенню поставленого завдання. Але процес розгладження буде йти довше через порівняно невисокої температури повітря.
6
При натягу тканина теж розгладжується. Можна розтягнути потрібну річ і придавити її чим-небудь важким. Можна навіть впливати на неї вагою власного тіла, тобто просто сісти на річ. Для кращого ефекту зім'ятий поверхню можна злегка зволожити.
7
Більше всіх знають про те, як погладити брюки без праски, напевно, чоловіки. Найстаріший і вірний спосіб - акуратно розкласти штани на каркасі ліжка, покласти зверху матрац і спокійно влаштуватися на ніч.