Як обрізати китайську троянду. Як обезать гілки у китайської троянди.

Китайська троянда або як її ще називають, гібіскус - одне з найпопулярніших і поширених кімнатних рослин. Це сильно ветвящееся деревце, що досягає іноді до 3 метрів висоти. Квітки цієї троянди надзвичайно красиві. При достатньому освітленні і хорошому догляді китайська троянда може цвісти майже цілий рік. Але для цього необхідно правильно проводити процедуру обрізання.
Інструкція
1
Обрізку зазвичай проводять в серпні-жовтні. Деякі квітникарі роблять цю процедуру навесні, що також дає відмінний результат. Пам'ятайте, що обрізку завжди справляють над зверненої назовні ниркою.
2
Спочатку визначитеся, яку форму ви хочете надати квітці. Дуже ефектно виглядає гібіскус, який сформований як штамбові дерево. Для цього намагайтеся постійно видаляти бічні пагони, поки рослина не досягне бажаної висоти. Після цього зріжте його верхівку. При цьому на стеблі повинні розвинутися 5-6 бічних пагонів, які і сформують крону вашого деревця.
3
Важливо правильно вибрати висоту рослини залежно від того місця, де він стоятиме. Якщо деревце стоїть на столі, то його висота не повинна бути вище 30-45 см. Висота рослини, що стоїть на підлозі, зазвичай не перевищує 50-80 см. Але іноді штамбові дерево може досягати і метрової позначки. Все залежить від площі і висоти вашої квартири. Для того щоб сформувати невисоке красиве рослина, залиште 3-4 основні гілки. Потім частково ображати ці гілки, а також повністю видаліть слабкі пагони і прикореневі нащадки. Заодно ображати і коріння, щоб не збільшувати розмір горщика. Але тут необхідно проявити обережність. Видаляйте коріння тільки на 1/3, інакше рослина може загинути.
4
У разі пересадки молодого рослини ви можете приблизно на третину відсікти його гілки - це підсилить ріст молодих пагонів.
Корисна порада
Для гибискуса виберіть світле і сонячне місце - це може бути вікно або ж утеплений балкон.Летом ви можете виставляти квітка на балкон або навіть винести в сад, при цьому оберігайте його від дощу і вітру. Ні в якому разі не переносите троянду в той момент, коли вона цвіте, інакше квітуча рослина може скинути бутони.Пересадку дорослих рослин робіть раз в три года.Гібіскус цвістиме майже цілий рік, якщо ви забезпечите правильний догляд і створите всі умови для зимівлі.