Як прати штори з органзи.

Без витончених і невагомих штор неможливо уявити ефектний інтер'єр приміщення. Але будь-які штори вимагають відповідного догляду, так як при недотриманні правил прання навіть найдорожча тканина здатна втратити зовнішній вигляд.
Вам знадобиться
  • - миючий засіб;
  • - штори;
  • - вода.
Інструкція
1
Перед тим як прати штори з оргнази, придбайте спеціальний миючий засіб. В принципі, для прання можна використовувати і звичайний порошок, однак полоскати виріб в цьому випадку доведеться кілька разів, так як буде достатня кількість піни. Рідкий засіб для прання з тканини виполіскується легко, навіть якщо застосовувати його не в пральній машині, а для прання вироби руками.
2
Якщо прання штор здійснюється в пральній машині, виберіть для неї делікатний режим. Температури прання не повинні перевищувати 30-40 градусів. Також встановіть функцію додаткового ополіскування. Це дозволить уникнути мильних розлучень на шторі після висихання.
3
В тому випадку, коли штори з органзи стираються вручну, попередньо замочіть їх у воді з розведеним в ній засобом для прання. Для замочування достатньо однієї години. Так прати штори руками буде легше. Не тріть тканину занадто інтенсивно і не викручуйте після ополіскування, щоб не пошкодити її структуру. Отполоскать штори, злегка відіжміть їх і повісьте їх над ванною, щоб зайва вода стекла, після чого розвісьте для сушки.
Зверніть увагу
Органза - один з популярних матеріалів для пошиття штор. Так як її виготовляють з шовку і поліестеру або ж віскози, то за фактурою тканина виходить прозорою і дуже тонкою. Це і зумовлює специфіку догляду, інакше в разі інтенсивного прання на великих оборотах пральної машини штора може бути зіпсована.
Корисна порада
Щільність у органзи буває різна, від цього залежить, чи буде потрібно гладити штори. Якщо повісити тонку оранзу на карниз для штор ще у вологому стані, то під власною вагою вона успішно відтягнеться і на ній не буде складок.Еслі штори не шилися на замовлення, а купувалися в готовому вигляді, то на упаковці повинні бути зазначені рекомендації по їх пранні . Зверніть на них увагу, якщо упаковка від штор збереглася.
Прати органзу необхідно з особливою акуратністю, оскільки вироби з цього матеріалу дуже ніжні і невагомі. Нитка органзи є дуетом ниток натурального шовку та віскози (іноді поліестеру). Ці нитки самі по собі дуже крихкі, тому досить важливо знати всі особливості прання органзи.
Інструкція
1
Перед тим як прати органзу , уважно огляньте виріб. Видаліть всі видимі ворсинки і частинки налиплого бруду. Акуратно витрусіть тканину.
2
У разі вибору машинного прання виберіть і налаштуйте функцію делікатного прання. Температуру нагріву води встановіть на значенні не більше 30 або 40 градусів. Обов'язково відключіть функцію віджиму тканини. Для машинного прання використовуйте тільки м'який пральний порошок, який не пошкоджує волокна тканини.
3
Щоб випрати органзу руками, наберіть у великий таз воду комфортної для рук температури (до 30-40 градусів). Насипте у воду порошок, відповідний для м'яких і тонких тканин. Повністю розчиніть порошок у теплій воді.
4
Замочите виріб з органзи в мильному розчині і акуратно стискайте тканину руками з двох сторін, таким чином видаляючи наявне забруднення. Чи не викручуйте і не тріть органзу , щоб не пошкодити волокна тканини.
5
Дуже акуратно прополощіть органзу в ледве теплій воді кілька разів. При цьому не тріть і не розтягуйте тканину, щоб органза не м'явся.
6
Після полоскання повісьте випраний матеріал над великим тазом або ванною, щоб залишилася вода стекла вниз. Через невеликий проміжок часу повісьте тканину сушитися.
7
Щоб не зіпсувати органзу під час прасування, налаштуйте праска на роботу при низькій температурі нагріву. Найбільш оптимальний режим - для прасування синтетики або шовку. Чи не утюжьте органзу з включеною функцією зволоження. Перевірте, щоб підошва праски була ідеально гладкою. Якщо на підошві є які-небудь вади, утюжьте органзу через лист шовкової тканини або найтоншої цигаркового паперу, щоб праска не зачепити нитка органзи і не зіпсувати цю ніжну тканину.
8
Є органза, яку немає необхідності гладити. Вироби з таких тканин відразу готові до використання. Наприклад, деякі штори з органзи відразу після сушки розвішують на вікна.