Як навчитися відчувати ритм.

Відчуття ритму потрібно не тільки музикантові або балерині. Певного ритму підпорядковується багато в людському житті. Наприклад, існують деякі види робіт, виконання яких вимагає ритмічний дій від усіх учасників. На світі дуже мало людей, які б зовсім не володіли цією якістю, просто йому не завжди приділяється достатня увага. Відчуття ритму в собі можна розвинути.
Вам знадобиться
  • - музичні записи;
  • - плеєр;
  • - комп'ютер зі звуковими програмами;
  • - мікрофон і навушники;
  • - відеозапису з вправами під музику;
  • - книжка віршів;
  • - дерев'яна паличка;
  • - дерев'яні ложки;
  • - брязкальце;
  • - коробок з сірниками.
Інструкція
1
Почніть з читання віршів. Виберіть щось із класики, римоване і з чітким ритмом. Можна згадати вірш, який ви колись вчили в школі. Прочитайте його вголос, чітко розставляючи наголоси і уважно вслухаючись в свій голос.
2
Прочитайте вірш ще раз, постукуючи паличкою по столу. На ударний склад робіть удар голосніше, на безударний - тихіше. Спробуйте прочитати цей же уривок про себе, точно так же отстуківая ритм.
3
Коли ви відчуєте, що постукування точно відповідають чергуванню складів, залиште вірш в спокої і просто простукаєте ритм. Прохлопать його в долоні. Якщо ви сумніваєтеся у своїх успіхах, попросіть допомогти кого-небудь із домашніх. Прочитайте йому вірш, а потім прохлопать.
4
Знайдіть у фонотеці добре знайому пісню. Підспівуючи виконавцю, відстукував ритм точно так само, як ви це робили з віршем. Потім повторіть, вимкнувши звук. Можна себе проконтролювати, записавши в одній із звукових програм то, що у вас виходить. Постарайтеся при цьому співати про себе, щоб на фонограмі залишився тільки ритм. Порівняйте результат з записом пісні. При необхідності повторіть експеримент з іншими піснями.
5
Періодично міняйте «інструменти». Підійдуть брязкальця, дерев'яні ложки, сірникову коробку, банку з горохом і багато іншого. З бляшаної банки може вийти відмінний барабан. Безліч підходящих предметів знайдеться і в ящику з дитячими іграшками, якщо такий у вас є.
6
Запропонуйте кому-небудь із домашніх пограти. Ви будете отстукивать ритм, а він повинен відгадати, яку пісню ви простукали. Найкраще подібні вправи виконувати з ким-небудь з дітей. Ним вони теж принесуть відчутну користь. Вибирайте тільки добре знайомі всім учасникам мелодії.
7
Ритм необхідно відчувати не тільки вухами, а й усім тілом. Після того, як ви навчитеся його добре отстукивать, спробуйте потопати під музику. Можна взяти не тільки пісню, але інструментальну мелодію з чітким ритмом. Протопавши, відзначаючи ударні і ненаголошені частки.
8
Дуже велику користь можуть принести заняття гімнастикою під музику. Якщо немає можливості записатися в секцію аеробіки, виконуйте вправи вдома. Можна знайти вправи на CD-дисках або відеозапису в Інтернеті. Відео значно прискорить процес. Намагайтеся, щоб ваші рухи в точності збігалися з тими, що виконує тренер. При цьому не забувайте вслухатися в музику.
9
Намагайтеся частіше танцювати. Якщо ви соромитеся, вибирайте час, коли нікого немає вдома. Деяка секретність в цій справі може принести і їм, і вам надалі приємне відкриття. В один прекрасний день ви їх просто здивуєте.
Зверніть увагу
Намагайтеся займатися потроху, але регулярно.
Корисна порада
Вправи можуть бути і непомітними для оточуючих. Наприклад, коли ви слухаєте музику, уявляйте собі, що відстукував ритм. Це можна робити в будь-який момент, навіть якщо ви готуєте вечерю, а в цей час йде музична радіопередача. Вслухуйтеся, в якому ритмі працюють різні механізми. Подібне заняття не тільки допомагає розвивати потрібну якість, але може зробити приємним навіть звук дриля від сусідів.