Як навчитися позі лотоса.

Падмасана або «поза Лотоса» - один з основних елементів в йозі. Це положення тіла є класичним для медитації, так як заспокоює розум і плоть, підходить для концентрації, заспокоєння, призводить організм у енергетичну рівновагу. Хтось із учнів сідає в падмасану відразу ж, але, як правило, людям потрібен час, щоб її освоїти і розробити м'язи, зв'язки і суглоби. Як навчитися позі Лотоса?
Інструкція
1
Освоюйте позу поступово. Почніть з підготовчих вправ, що сприяють розтягування зв'язок і розвитку гнучкості. Для того щоб розтягнути м'язи задньої поверхні ніг, виконуйте нахили вперед, сидячи на підлозі. По можливості торкайтеся чолом колін або гомілок. Зігніть ноги і з'єднайте ступні. Якнайсильніше розведіть коліна в сторони і присуньте стопи до пахової області. Зробіть декілька повільних нахилів. Спостерігайте натяг м'язів, але уникайте болю.
2
Для розвитку гнучкості колінних і гомілковостопних суглобів сядьте на підлогу, витягнувши ноги вперед і прогнувши поперек. Зігніть ліву ногу і помістіть ступню на праве стегно, бажано підошвою вгору. Якщо складно вийти в такий стан, притисніть носок і п'яту до внутрішньої поверхні правої ноги, ближче до пахової області. Правою рукою притримуйте носок зігнутої ноги, а лівою натискайте на коліно, зробивши серію повільних і плавних рухів. В ідеалі ліве коліно виявиться притиснутим до землі, а ви, нахилившись вперед, будете діставати лобом підлоги. Дзеркально зробіть вправу для правої ноги.
3
Тепер переходите до пози Лотоса. Важливо, щоб, сидячи на підлозі, спина і хребетний стовп були прямими. Прогніть поперек і потягніться верхівкою голови вгору. Зігніть ліву ногу в коліні, уклавши її ступню в тазостегновий згин або на стегно правої ноги, поверніть стопу вгору. Ваше ліве коліно при цьому має бути притиснуто до землі. Розслабте м'язи. Те ж саме зробіть з правою ногою: зігніть її в коліні і стопу покладіть на ліве стегно. Тримайте обидва коліна притиснутими до підлоги.
4
Постарайтеся подумки розслабити все натягнуті місця. Не забувайте про спокійне дихання. Руки в даній позі розгорнуті долонями до неба і розслаблено лежать на колінах. Великі і вказівні пальці обох кистей змикаються і утворюють букву «о». При тривалій медитації під таз і коліна можна підкладати невеликі подушки або сидіти на килимку. Ноги дозволяється укрити пледом, щоб зняти напругу з м'язів.
5
Освоївши позу Лотоса технічно, переходите до медитації. Зупиніть потік думок, перемістивши акцент з зовнішнього світу на внутрішній. Ваша мета - рівне, стійке, умиротворений стан. Спостерігайте, як енергія з куприка піднімається по хребетномустовпа до потилиці голови. Тривалість медитації - від п'яти хвилин до декількох годин. При виході з пози, зробите недовгий розслаблення, лежачи на спині з витягнутими ногами.