Як відмити монету. відмити монети в мильному розчині.

Щоб надати монеті «товарний» вигляд, необхідно видалити з її поверхні забруднення від землі, пилу і часто продукти окислення металу. Якщо монета дійсно рідкісна або забруднення істотні, краще звернутися до фахівця, він справить ультразвукову чистку. У всіх інших випадках можна відмити монету в домашніх умовах.
Інструкція
1
По-перше, необхідно видалити з монети сліди землі і пилу. Для цього використовуйте пензлик або звичайну зубну щітку з м'якою щетиною. Промийте монету під проточною теплою водою, пензлем або щіткою потріть місця забруднень. Для більш ефективного видалення застарілих плям використовуйте дитяче мило або PH-нейтральний шампунь.
2
Для очищення монет від слідів окислення металу важливо зрозуміти, з якого металу або сплаву монета складається. Якщо в ній міститься залізо або цинк, очищайте її максимально дбайливо. Сильне механічний вплив може зіпсувати чекан і малюнок монети. За допомогою голки видаліть з монети іржу. Візьміть дуже слабкий розчин соляної кислоти, приблизно 3-5% і занурте в нього монету. Коли окис і іржа зійдуть, промийте монету в теплій проточній воді, висушіть і натріть повстяної тканиною.
3
Для очищення мідних монет використовуйте мильний розчин. Пам'ятайте, що видаляти з мідної монети варто лише окис зеленого кольору. Патину краще не видаляти, це підтвердження її достовірності. Для очищення монети від окису використовуйте мило і м'яку щіточку. Після чистки промийте проточною водою. Можна потримати її кілька годин на мильному розчині. При істотному окисленні монети використовуйте 7-відсотковий розчин оцтової кислоти. Опустіть монету в розчин і залиште на годину. Після промийте водою, висушіть і протріть.
4
Невеликі забруднення на монетах зі срібла видаляються харчовою содою, досить акуратно потерти. Серйозніші забруднення очистіть за допомогою нашатирного спирту. Використовуйте 10-відсотковий розчин, але пам'ятайте, що такий розчин застосовують тільки у випадку, якщо вміст срібла в монеті досить високе, вище 650 проби. Якщо ви не впевнені в пробі срібла, використовуйте більш щадний метод очищення - лимонний сік. Занурте повністю монету в сік, перевертайте її періодично, поки вся окис не зійде. Після видалення окису промийте в теплій воді, висушіть.
5
Золоті монети промийте в теплій мильній воді. Якщо сліди впливу часу значні, нанесіть невелику кількість дитячого мила на монету і залиште на півгодини. Видаліть за допомогою пензлика, промийте монету і висушіть.