Як запобігти перегріванню процесор. Як запобігти перегріванню комп'ютер.

Головна проблема порівняно старих комп'ютерів - підвищене навантаження на центральний процесор. Щоб цей пристрій не зіпсувалося через перегрів, його необхідно якісно охолоджувати.
Вам знадобиться
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
По-перше, запам'ятайте один нюанс: не варто розганяти центральний процесор, якщо для цього немає необхідності. Підвищення швидкості роботи цього пристрою та напруги, що подається на нього, може призвести до сильного нагрівання процесора.
2
Скачайте програму SpeedFan. Встановіть і включіть її. Відкрийте меню «Показники». У правій частині цього меню будуть відображатися температури тих пристроїв, на яких встановлено спеціальні датчики. У нижній частині меню розташовані номери вентиляторів і швидкість їх обертання у відсотках.
3
Якщо вам необхідно забезпечити більш якісне охолодження певного пристрою, натисніть стрілочку «Вгору» навпроти назви обраного вентилятора.
4
Іноді причиною перегріву процесора є неякісна або стара термопаста. Замініть її. Вимкніть комп'ютер і розберіть системний блок. Знайдіть радіатор і вентилятор, розташовані на процесорі, і відкріпите їх від материнської плати. Не забудьте вимкнути живлення від вентилятора.
5
Сам процесор витягувати з гнізда не потрібно. Нанесіть невелику кількість термопасти на видиму сторону процесора. Встановіть радіатор і трохи порухайте його в різні боки для забезпечення рівномірного розподілу термопасти. Закріпіть радіатор.
6
Зачекайте приблизно півгодини, дозволивши термопасте розподілитися більш рівномірно і підсохнути. Тепер займіться безпосередньо вентилятором охолодження. Спочатку візьміть ватяну паличку, змочіть її в спиртовому розчині і протріть лопаті від пилу. Переконайтеся в тому, що лопаті обертаються вільно, не видаючи при цьому шуму.
7
Встановіть вентилятор на радіатор і підключіть до нього харчування. Увімкніть комп'ютер. Запустіть програму SpeedFan і перевірте температуру пристроїв.
8
Перезавантажте комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Знайдіть параметри захисту системи і активуйте автовимкнення комп'ютера в разі перевищення температурних норм.