Як створити багатотомний архів.

Багатотомний архів являє собою архів даних, який розбитий на кілька частин. Це дає можливість скачування файлу по частинах, дані можна стиснути в різні розміри томів, щоб забезпечити сумісність з накопичувачами.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма архіватор.
Інструкція
1
Запустіть програму WinRar. Вона дозволить вам розділити файл великого розміру на декілька частин, якщо вам необхідно залити файл на обмінник, а загальний розмір файлу більше, ніж потрібно. Для цього натисніть правою кнопкою миші на файл, виберіть команду «Додати архів». У вікні нового архіву введіть ім'я архіву, виберіть тип створюваного архіву Rar, метод стиснення - «Звичайний». Якщо ви хочете зробити багатотомний архів Winrar із зображень або відеозаписів, вибирайте пункт «Без стиснення».
2
Встановіть прапорці біля написів «Додати інформацію для відновлення» і «Протестувати файли після упаковки», це дозволить вам бути впевненим у тому, що створення багатотомного архіву пройшло без помилок. Далі в поле «Розділити на томи» встановіть потрібний розмір томи. Зверніть увагу, розмір встановлюється в байтах. Приміром, щоб отримати томи по 100 Мб, введіть значення 99614720 байт.
3
Далі клацніть по вкладці «Додатково». В поле «Інформація для відновлення" встановіть значення від 3% до 5%, щоб створити архів з томів і уникнути пошкодження архіву. Бо якщо буде пошкоджений один з томів, з архіву не можна буде витягти жодного файлу. Далі можна встановити пароль, натиснувши відповідну кнопку. Пароль знадобиться для розпакування файлів. Тому, якщо ви створюєте архів з декількох томів для розміщення на публічному ресурсі, пароль рекомендується встановити.
4
Встановіть програму 7zip, щоб зробити багатотомний архів в системі Linux. Для цього відкрийте термінал і введіть команду $ sudo aptitude install p7zip-full. Для створення багатотомного архіву за допомогою цієї програми, в терміналі введіть команду, аналогічну даної: $ 7z a -v100m arch.7z 100 - розмір створюваного тому в мегабайтах, а soft/- папка, яка архівується. В результаті даної команди будуть створені томи архіву, розміром по 100 мегабайт. Щоб додати до багатотомного архіву поточну дату, введіть команду $ tar -czvf - --exclude = www/gallery --exclude = www/media \; --exclude = www/kom --exclude = '*. zip' ./www/\; | Split -b 1999m - ./backup`date "+% Y-% m-% d" `.tar.gz.