Як прибрати більмо.

Більмо або лейкома - це стійке порушення структури рогівки ока, причиною якого може бути травма ока, хімічний і термічний опік, виразка рогівки, вроджені помутніння рогівки, а також наслідки операцій на очах та інфекційні захворювання очей. Симптомами захворювань рогівки є: світлобоязнь або хвороблива реакція очі на світ, сльозотеча, почервоніння ока. Утворене більмо на оці білого кольору і займає значну частину рогівки або повністю її закриває.
Інструкція
1
Якість зору у хворого залежить від того, яку площу рогівки займає утворилося бельмо.Бельмом вважається і утворився на рогівці ока рубець. Утворенню виразки рогівки сприяють різні її травми (смітинка в оці, подряпина, забій очі та інші), які ушкоджують клітини епітелію очного яблука, а при взаємодії з інфекцією можуть зруйнувати і структуру рогівки. Надалі виразка на очному яблуці перетворюється в рубець або бельмо.Вірусний або бактеріальний кон'юнктивіт у важкій формі, кератит також можуть спровокувати утворення запальних процесів в рогівці ока і формування більма. Причиною лейкома можуть бути і наслідки операцій на очах.
2
Ефективного консервативного (медикаментозного) лікування більма не існує. Всі лікарські препарати і застосування народних засобів не впливають на якість зору при ЛЕЙКОМЕ і є лише симптоматичним лікуванням. Відомі народні засоби, що застосовуються для лікування лейкома: використання примочки з настою трави очанки лікарської; закопування в очі соку ріпчастої цибулі з медом або живиці ялиці та інші. Медикаментозне лікування призначається лише при залишковому запальному процесі в рогівці ока. Вибір лікарських препаратів залежить від причини захворювання; призначають, наприклад, противірусні, протитуберкульозні препарати, що в ряді випадків може привести до деякого просвітління більма.
3
Незначне помутніння рогівки (хмарка), як правило, не потребує лікування. Єдиний і основний спосіб лікування більма - це хірургічне втручання. В офтальмологічній практиці в даний час відомі дві методики оперативного лікування лейкома: це заміщення або пластику сегмента пошкодженої рогівки донорським, з достатньою кількістю клітин ендотелію на ньому; і пластика донорським матеріалом з рогівки тільки внутрішнього шару рогівки у хворого, на якому знаходяться клітини ендотелії. Всі хірургічні операції на рогівці ока проводяться в спеціалізованих офтальмологічних клініках або центрах.
4
Щоб не допустити утворення більма (лейкома) і помутніння рогівки ока і всіх випливають з цього наслідків, при травмі ока, при інфекційних захворюваннях очей вам терміново потрібно консультація лікаря-офтальмолога. Прогноз при оперативному лікуванні незначного помутніння сприятливий; при ЛЕЙКОМЕ, що виникла в результаті важких термічних і хімічних опіків, зважаючи розвитку ускладнень, прогноз вельми сумнівний.
Більмо - особливий рубцевий дефект рогової оболонки ока. Визначити хворобу візуально в більшості випадків не складає труднощів: на рогівці видно стійке помутніння. Важливо вчасно виявити провісників цього небезпечного ураження ока, виявити причини недуги і, знаючи їх, взятися за ефективне лікування.
Вам знадобиться
  • - сік цибулі ріпчастої і цибулі червоного;
  • - сік кульбаби;
  • - травневий мед;
  • - 1-% водний розчин прополісу;
  • - молоко;
  • - трава очанки лікарської;
  • - живиця ялиці;
  • - вода.
Інструкція
1
Причинами виникнення більма можуть бути запальні процеси в оці (кератит) і травми ока. Перші ознаки цього дефекту - поява поверхневих сірувато-білуватих вогнищ на рогівці склер, туману перед очима. Гострота зору падає, поле зору скорочується. Подальше прогресування хвороби призводить до сліпоти. Загальновизнано, що більмо вилікувати важко.
2
Лікування призначає офтальмолог. На ранніх стадіях помутніння рогівки може бути ефективно застосування лікарських засобів. Для місцевого впливу використовуються: Корнерегель, лакрісін, баларпан, калію йодид. Практикується застосування 20% -ного очного гелю актовегина - звільненого від білка екстракту з крові телят. Цей гель стимулює енергетичні процеси в клітинах, підвищує засвоєння кисню тканинами.
3
Хвороба відома з найдавніших часів, і багато хто вдається до старовинних народних рецептах лікування більма, покладаючись на їх нешкідливість. Ось кілька найбільш відомих.
4
Взяти 1 частина соку чистотілу і 3 частини 1% -ного водного настою прополісу. Змішати. Закапувати рідина в уражене око по 1-2 краплі на ніч.
5
Взяти 3 мл соку кульбаби лікарської, 2 мл соку ріпчастої цибулі, 4 г свіжого травневого меду. Змішати. Настояти в темному місці не менше 4 годин і отриману масу закладати за повіку 2-3 рази на день.
6
У ряді випадків відзначено успішне лікування більма щоденним закапуванням у хворе око 1-ної краплі живиці ялиці. При цьому гостре печіння - норма, тому воно супроводжує розсмоктування хворобливого вогнища.
7
Широко відомий рецепт таджицької народної медицини. 1 частина соку червоної цибулі змішують з 1 частиною молока. Отриманий розчин закапують 1-3 рази на тиждень по 1-2 краплі в одне око.
8
Для примочок і промивання очей з більмом корисний проціджений настій, приготований з 40 г трави очанки лікарської і 1 л холодної кип'яченої води (час настоювання суміші - 2-3 години).
Зверніть увагу
В окремих випадках при лікуванні хвороби показано хірургічне втручання, але його рекомендується проводити тільки при сформованому більмі. Це так звана кератопластика з використанням ауто- і аллотрансплантантов, яка може відновити зір.
Корисна порада
При лікуванні більма призначаються вітаміни - ретинол (вітамін А), рибофлавін.