Як зробити гойдалки. Як зробити дитячу дерев'яну гойдалку.

Гойдалки - це не тільки улюблена дитяча забава. Вони радують і дорослих. Гойдалки потрібні у дворі, на дачі. Вони принесуть безліч радості. Однак купувати готові гойдалки досить дорого, та й проблематично їх перевозити. Краще зробити гойдалки самостійно. Однак це далеко не така проста справа, як здається на перший погляд.
Вам знадобиться
  • 9 штук бруса 50х100 мм, металеві куточки для з'єднання бруса, саморізи, шуруповерт, фанера або рейки для сидіння, трос або ланцюга.
Інструкція
1
Найголовніше в правильних гойдалках - їх міцність. Найміцніші, звичайно, виходять з металу. Але далеко не кожен вміє поводитися зі зварювальним апаратом. А у випадку з залізними гойдалками без нього не обійтися. Тому краще зробити дерев'яні гойдалки. Але вони повинні бути дуже устойчівимі.Поетому спочатку треба спорудити дерев'яну нижню раму для опори. Саме до неї потім треба прикріплювати вертикальні бруси. Щоб сидіння було стійким, нижня рама доожна бути ширше нього на 40-50 см. Саме сидіння краще зробити приблизно 150 см завдовжки і 50 см глибиною. Бруси потрібно добре закріпити за допомогою металевих куточків. Але перед цим не забудьте обробити їх бітумом, щоб вони не гнили.
2
До готової рамці можна вертикально кріпити бруси, які гратимуть роль стовпів. Щоб гойдалки були стійкіші, краще взяти по два бруса і зробити з кожної пари щось ніби трикутника або букви Х з високою нижньою частиною. На верхівку цих двох трикутників або букв Х треба покласти горизонтальну перекладину. Всі деталі також скріплюються куточками і саморізами.
3
Тепер можна робити сидінні. Найбільш зручним буде сидінні у вигляді лавки. Для початку треба виготовити дві рамки - для сидіння і його спинки. Потім до цих рамкам треба прибити рейки або приєднати фанеру. З'єднується сидіння із спинкою за допомогою уголков.Затем треба приєднати до верхньої перекладині гойдалок гаки або скоби, протягнути через них підготовлені трос або ланцюг і закріпити на ньому сидінні. Довжина до землі повинна бути такою, щоб сидить міг ногами дістати до землі.
Корисна порада
Можна також виготовити тент для гойдалок, щоб захиститися від спеки. Для цього потрібно натягнути на зроблену раму тканину, а потім раму зміцнити на верх гойдалок.
Гойдалки можуть стати відмінним розвагою для дітей і місцем відпочинку. Незважаючи на те, що зробити гойдалки власними руками - справа не найлегше, при наявності бажання і певних навичок впоратися з таким завданням в змозі кожен домашній умілець. Отже, робимо гойдалки для дачі.
Інструкція
1
Найскладніше завдання, що виникає при виготовленні гойдалок - спорудження несучої опори. Міцніше і надійніше буде опора металева, але при її виготовленні не обійтися без агрегату для зварювання і навичок роботи з ним. Тому ми буде майструвати опору з дерева.
2
Опора зажадає наступних матеріалів та інструментів: брус розміром 100 на 100 мм в кількості дев'яти штук, металеві сполучні куточки. Саморізи, викрутка або, краще, шуруповерт.
3
Для сидіння знадобляться: фанерні листи, або рейки; бруски для виготовлення рами і підлокітників, металеві куточки. Підвісна система зажадає міцного троса потрібної довжини.
4
Збірка починається з опори. Зберіть нижню частину рами. До неї вертикально будуть кріпитися бруски. При визначенні довжини брусів орієнтуйтеся на розміри сидіння. Стійкість гойдалок забезпечуватиметься тим, що розміри рами робляться ширше сидіння на 50 см.
5
З'єднайте бруси металевими куточками. Для запобігання гниття деревини слід обробити бруски, з яких виготовлена рама, бітумом. В принципі, всі дерев'яні деталі гойдалок повинні бути оброблені антисептичними засобами.
6
Нижня рама готова? Тепер прикріпіть до неї вертикальні стовпчики-бруски. Ми отримали щось на зразок двох трикутників. До верхівки цих трикутників прикріпити перекладину, розташовану горизонтально.
7
Зберіть з відповідних брусків сидінні. Воно складатиметься з двох рамок - власне сидіння і спинка. До рамкам прибийте реечки, або прикріпіть саморізами фанеру (все залежить від варіанту конструкції, який ви вибрали).
8
Спинку з'єднайте з сидінням металевими куточками. Кут між спинкою і сидінням робіть тупим, більше 90 градусів. Це необхідно для більшої зручності. Можна зробити підлокітники, хоча це вже необов'язковий елемент.
9
На верхній перекладині поставте гаки для кріплення троса. Просмикніть трос крізь гаки, при цьому довжина троса повинна бути такою, щоб людина, сидячи на гойдалках, був в стані дотягнутися ногами до поверхні землі. Закріпіть на підвісній системі сидінні.
10
Сидіння за бажанням можна зробити м'яким, для чого підійдуть подушки, які для міцності слід обтягнути поліетиленом або клейонкою. Для захисту від сонця або негоди можна обладнати гойдалки навісним тентом. І ось тепер ви і ваші домашні можете із задоволенням насолодитися хитанням на зроблених власними руками гойдалках.