Як обчислити діаметр кола.

Кругом називають плоску геометричну фігуру, а лінію, її обмежує, прийнято називати окружністю. Основне властивість кола полягає в тому, що кожна точка на цій лінії знаходиться на однаковій відстані від центру фігури. Відрізок з початком в центрі кола і закінченням на будь-який з точок кола називається радіусом, а відрізок, що з'єднує дві точки кола і проходить через центр - діаметром.
Інструкція
1
Знайдіть довжину діаметра кола подвоєнням довжини його радіуса, якщо ця довжина відома. Це найпростіший варіант вихідних даних при необхідності визначити довжину діаметра.
2
Використовуйте число Пі для знаходження довжини діаметра за відомою довжині кола. Ця константа виражає постійне співвідношення між цими двома параметрами кола - незалежно від розмірів кола, розподіл довжини його окружності на довжину діаметра завжди дає одне і те ж число. З цього випливає, що для знаходження довжини діаметра слід довжину окружності розділити на число Пі. Як правило, для практичних обчислень довжини діаметра буває досить точності до сотих часток одиниці, тобто до двох знаків після коми, тому число Пі можна вважати рівним 3,14. Але так як ця константа є числом ірраціональним, то має нескінченне число знаків після коми. Якщо виникне необхідність у більш точному визначенні діаметра окружності, то потрібне число знаків для числа пі можна знайти, наприклад, за цим посиланням - http://www.math.com/tables/constants/pi.htm.
3
При відомої площі круга (S) для знаходження довжини діаметра (d) подвоюйте квадратний корінь з відношення площі до числа Пі: d = 2 (S/?).
4
При відомої довжині боку описаного біля кола прямокутника, довжина діаметра буде дорівнює цій відомій величині.
5
При відомих довжинах сторін (a і b) прямокутника, вписаного в коло, довжину діаметра (d) можна обчислити, знайшовши довжину діагоналі цього прямокутника. Оскільки діагональ тут є гіпотенузою в прямокутному трикутнику, катети якого утворюють боку відомої довжини, то по теоремі Піфагора довжину діагоналі, а разом з нею і довжину діаметра описаного кола, можна розрахувати, знайшовши квадратний корінь з суми квадратів довжин відомих сторін: d =? ( a? + b?).