Як зробити гіпс. Як зробити розчин гіпсу.

Гіпс - один з найбільш широко застосовуваних матеріалів не тільки в будівництві, але і в художній справі, в зуботехніка, в ювелірній промисловості і т.д.Качество виробів з гіпсу в першу чергу визначається вибором гіпсового порошку і ретельним дотриманням технології приготування розчину. Зробити гіпс в домашніх умовах цілком можливо.

Цим матеріалом користувалися з найдавніших часів, до винаходу машин і електрики. Все, що потрібно для приготування - це сухий гіпс і вода, ємність для приготування розчину, лопаточка для розмішування. Добре ще мати дрібнопористий сито (0,2-0,5 мм) для просіювання сухого гіпсу перед приготуванням розчину. Свіжий гіпс хорошої якості у фабричній упаковці попереднього просіювання не вимагає. Для ліплення зараз у продажу є велика різноманітність наборів, в які крім гіпсового порошку входять і інструменти для роботи з гіпсом.

Основні вимоги до процесу отримання гіпсового розчину однакові для всіх видів гіпсу і методів отримання розчину - порошок всипають в воду, перемішують лопаткою, уникаючи утворення пухирців повітря в розчині. Можна насипати тонким струмком, одночасно розмішуючи розчин (при цьому може утворитися піна на поверхні, яку потрібно видаляти) або насипати в середину горбком і розмішувати лопаточкою ріжучими рухами всередині об'єму рідини, не захоплюючи при перемішуванні повітря. У промислових умовах для видалення повітря з розчину застосовують вакуумирование.

Затягувати процес приготування можна, потрібно встигнути зробити гіпс за 1-2 хвилини. Консистенція повинна бути така ж, як у густих вершків або рідкої сметани. Зазвичай на 0,7 л води засипають 1 кг порошку. Занадто рідкий розчин призведе до зниження міцності виробів, занадто густий - погано заповнює всі куточки і звивини форми.

У розчин можна додавати сухий гіпс для отримання потрібної консистенції, а розводити гіпс водою не можна. Також не можна використовувати для приготування розчину посудину із залишками попередньої порції гіпсу.

В залежності від марки гіпсу розчин твердне за час від 5 до 30 хв, тому замішувати потрібно невеликими порціями, які будуть використані за обмежений час затвердіння. Працювати з розчином можна в період з початку схоплювання до затвердіння. Далі виріб необхідно залишити в теплому приміщенні для просушування. Знижена температура погано позначається на якості виробів з гіпсу.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zpZKDOc_v7A
Іноді при ремонті виникає необхідність монтажу гіпсокартонної перегородки, щоб більш раціонально спланувати приміщення. Гіпсокартонна перегородка монтується на основі металевого каркаса з стоєчних профілів, які кріпляться до несучих конструкцій приміщення.
Вам знадобиться
  • Шуроповерт, перфоратор, молоток, викрутка, лазерний або звичайний рівень, фарбувальні шнур або відфутболювальні нитка, ніж і кут на 90 градусів, а також профіль металевий для зборки каркаса і листи гіпсокартону.
Інструкція
1
На підлозі робиться размета місце розташування майбутньої перегородки. Використовуючи рівень і висок, переносять кордону перегородки на стіни і стеля. За допомогою відфутболювальні шнура відбиваються лінії на стінах, стелі і на підлозі для подальшого монтажу каркаса перегородки.
2
До стелі і підлозі по намічених лініях кріплять направляючий профіль дюбелями, попередньо просвердливши під них отвори з кроком один метр. Нарізають профіль необхідної довжини ножицями по металу або болгаркою. Далі виробляється набір каркаса, використовуючи стоянкові профілі. Перший стоянкове профіль встановлюється впритул до стіни і раскрепляется також дюбелями. Наступний встановлюється на відстані 55 см від стіни. Наступні стоянкові профілю встановлюються через кожні 60 см. Всі вони кріпляться до направляючим профілем пресекателем з двох сторін. Між стійками, якщо є така необхідність, можна прокласти ізоляційний матеріал. На цьому монтаж металоконструкції закінчений.
3
На наступному етапі монтажу перегородки проводиться кріплення листів гіпсокартону до зведеного каркасу. Лист ГКЛ по краях мають стоншення, необхідні для шпаклівки та оздоблення стику листів гіпсокартону. Перед кріпленням першого аркуша ГКЛ з боку стіни це потоншення відрізається молярним ножем і знімається фаска під кутом 20-30 градусів. Листи ГКЛ кріпляться до каркаса саморізами за допомогою шуруповерта з кроком 25 см. Також при монтажі листів гіпсокартону необхідно пам'ятати, що лист повинен кріпитися в одному сантиметрі від підлоги, щоб матеріал не псувався. Монтаж перегородки закінчений. Можна приступати до обробки і наклейці шпалер.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tbmqlQsTndQ