Як грати перебором на 6-струнної гітарі. гра на гітарі перебором 6 струн.

Способів гри на гітарі не так багато, але різноманітність всередині стилів велике. Зараз можна часто чути акомпанемент на пісні з допомогою гітарного бою. І лише деякі з гітаристів володіють «перебором». Насправді, цей прийом, який називається арпеджіо, є класичним прийомом гри на гітарі. З його допомогою можна зіграти самі душевні і гарні пісні.
Інструкція
1
натренують пальці. Перш за все, необхідно привчити пальці до такого способу гри. Для цього не потрібно знати прийоми арпеджіо. Досить просто перебирати струни одну за одною в певній послідовності, наприклад, 1, 2, 3, 4, 4, 3, 2, 1. Це досить поширена форма перебору. Привчіть ваші пальці до того, що кожен з них повинен смикати свою струну. Чи не привчайтесь грати повністю одним пальцем. В ідеалі великий палець смикає бас, інші три (чотири) пальця виробляють прийом. Це не так легко, тому тренуйтеся якомога більше.
2
Переходьте до вивчення прийомів арпеджіо. Найпростіший прийом складається з чотирьох струн. Великий палець смикає басову струну. Щоб виходив красивий звук, під час вправ ставте акорд, наприклад, «ля мінор». Отже, басом буде п'ята струна. Після баса щипати 3, 2, 1. Тренуйте цей прийом, поступово переставляючи акорди. Потім вивчайте наступний прийом. Він називається шестізвучное арпеджіо. Щипати бас, потім 3, 2, 1, 2, 3. Цей прийом вже набагато складніше попереднього.
3
Грайте ламаним арпеджіо. Найскладніший і найкрасивіший вид «перебору» - це ламане арпеджіо. Також воно називається восьмізвучним. З його допомогою виповнюється велика частина пісень, які граються «перебором». Грається даний прийом наступним чином: бас, 3, 2, 3, 1, 3, 2, 3. Основна складність у тому, що доводиться щипати більше струн. Однак після хорошого тренування ви з легкістю зможете перебирати їх.
4
Тренуйте інші способи арпеджіо. Кожен музикант має свій власний вид «перебору». Згадайте пісню групи ДДТ «Це все». Намагайтеся опановувати такими оригінальними прийомами. Слухайте більше гітаристів, виконуючих свої пісні перебором. Таким чином, ви будете поповнювати свій арсенал новими способами перебору.
Зверніть увагу
Гра на гітарі перебором. Отже, напевно, слухаючи акустичні альбоми різних виконавців, ви помітили як мелодійно і плавно ллється гітарна музика. Ноти в мелодії безперервно слідують, біжать, але не обганяють один одного. Такий прийом гри називає перебір. Постараємося розібратися, з чого він складається, і як грати перебором.
Корисна порада
Приступаючи до вивчення перебору, вивчіть попередньо акорди для гітари - для початківців. Без знань основних гітарних акордів, дана інформація Вам буде просто не цікава. Отже, після того як Ви вивчили акорди, починаємо намагатися грати перебором на цих акордах. У переборі немає нічого складного. Для початку розглянемо п'яти-струнний перебір. Для простоти, зажмём акорд Am.
Гра перебором на гітарі - це метод гри, при якому звук видається з кожної струни по черзі і у встановленій послідовності. Як правило, перебір позначають цифрами, наприклад, 5_3_2_1_2_3. Рядок вказує послідовність щипання струн, а номер струн позначається цифрами. Для того щоб грати перебором необхідно постійно тренувати праву руку.

Існує кілька спеціальних вправ, для більш точного розуміння того як саме грають перебором.

  1. Великим пальцем на відкритих струнах створюється звук із струни номер п'ять, потім із струни під номером три звук витягується вказівним пальцем, середній палець витягує звук з другої струни, безіменним - з першої струни. Це найлегший метод грати перебором на гітарі простий спосіб гри перебором, він підходить для мелодій, розмір яких складає 4/4. Умовно такий перебір можна записати: 5р_3i_2m_1а. Цифра позначає номер струни, а буква показує, яким пальцем слід щипати струну.
  2. У варіанті з кількістю струн рівним чотирьом, застосовувати всі пальці рук досить складно. Найкраще спробувати наступну схему: 4_3_2_3_1_3_2_3.
  3. Щоб закріпити даний вид гри акордів перебором, варто пограти на відкритих струнах: 5р_3i_2m_1а 5р_3i_2m_1а 5р_3i_2m_1а і далі.
  4. Інший тип гри перебором, також підходить для музичних пісень, розмір яких дорівнює 4/4. Він записується таким чином: 5р_1а_2m_3i_5р_1а_2m_3i_5р_1a_2m_3i. Спочатку щипають п'яту струну, після чого по черзі: 1_2_3.
  5. Інший вид гри перебором на гітарі, підходить для музичних пісень, розмір яких складає 6/8, 12/8 і т.д. Ця схема називається «шістка»: 5р_3i_2m_1а_2m_3i_5р_3i_2m_1а_2m_3i_5р_3i_2m_1а_2m_3i і так далі.
  6. Гра акордів перебором при такій схемі: великий палець щипає п'яту струну, вказівний щипали третю струну, безіменний щипає першу струну, середній щипає другу струну, вказівний щипали третю струну.
  7. Гра перебором на гітарі починається з того, що ставиться акорд Am і програється перша схема перебору 5р_3i_2m_1а. Після програшу першої струни слід поміняти акорд на Em і далі грати таким же перебором, проте варто підготуватися до зміни акорду, як тільки буде програна друга струна.