Як шити дублянку.

Зима не за горами, і пошив дублянок вельми актуальне вже зараз. Найчастіше дублянки шиють з натуральної або штучної овчини. Низ рукава можна оторачивались хутром або щільною, стійкою до зношування, тканиною. Дублянка може застібатися на гудзики або зав'язуватися на пояс, подібно халату, - це справа смаку.
Вам знадобиться
  • - Штучна овчина;
  • - клапоть замші;
  • - гудзики-палички;
  • - "чарівний" кравецькі крейда;
  • - швейна машина;
  • - нитки.
Інструкція
1
Розкроюючи дублянку зі штучної овчини, врахуйте її особливості. Всі деталі розташовуйте по напрямку ворсу. Якщо фасоном не передбачено ніяких ексклюзивних особливостей, ворс на дублянці повинен бути спрямований зверху вниз. При вирізанні деталей викрійки користуйтеся ножицями з гострими кінцями. Ретельно стежте за тим, щоб разрезалась тільки основа, але не мех.Раскроіте по дві деталі середньої, проміжної і бічний частин полички, дві бічні частини спинки, по два рукави і кишені, а також середню частину спинки і кишеню.
2
Коли розкрій буде завершений, краї деталей почистіть рукою або щіткою. Зібравши випадково обрізаний ворс. Так ви полегшите зшивання деталей, і виріб не буде «лізти». Якщо знадобиться робити припуски, розмітьте їх на замшевого стороні деталей за допомогою «чарівного» мілка.
3
Приготуйте голки. Залежно від якості і товщини хутра, номер голки варіюйте від №75 до № 90. Для намітки візьміть нитку контрастного кольору і довгу тонку голку. Для оздоблювальної строчки приготуйте спеціальні нитки. Для швів внахлест вам знадобляться нитки кольору хутра та кольору замші.
4
З клаптя замші виготовте петлі для гудзиків-паличок. Кожну петлю довжиною по 20 см складіть так, щоб в вершині утворився гострий куточок, і поперек прокладете строчку. Отримали праві застібки. Для лівих застібок зробіть смужки шириною 7 мм і довжиною по 17 см. Накладіть застібки на середні частини поличок, приметайте кінці до припуску на рельєфні шви.
5
Для виконання передніх рельєфних швів, зріжте припуски на проміжних частинах поличок. На відстані 1,5 см від зрізів на бічних і середніх частинах прокреслите «чарівним» дрібному лінії суміщення. Проміжні частини поличок накладіть хутряної стороною на замшеве сторону бічних і середніх частин поличок по лініях суміщення. Приколіть і настрочити в край.
6
Середню частину спинки настрочити на бічні, як описано в попередньому кроці. Потім настрочити спинку уздовж бічних і плечових зрізів. Зрізи внизу бічних швів залиште відкритими. Кишені накладіть на полички, приколіть і настрочити.
7
Накресліть на комірі лінію суміщення, відступивши 1,5 см від зрізу стійки. На спинці і поличках зріжте припуски по зрізу горловини. Хутряної стороною на замшеве накладіть горловину на комір по лінії сполучення. Змітайте і настрочити.
8
Складіть кожен рукав лицьовою стороною всередину. Стачайте зрізи оката, закінчивши строчку на 4 см вище лінії згину. Надсекіте припуски на шви. Стачайте зрізи рукава внизу надсечкі. Низ рукава відверніть вгору по лінії згину і настрочити в край. За окату виконайте дрібному лінію суміщення на 1,5 см від зрізу. По зрізах пройм зріжте припуски. Вкладіть рукава в пройми. Приколіть зрізи пройм і настрочити на рукава.