Як записати звук з гітари. Як записати гру на гітарі диктофон.

Звучання акустичної гітари або електрогітари можна записати за допомогою магнітофона, диктофона або комп'ютера. Якщо гітара є акустичної, для цього будуть потрібні додаткові пристосування.
Інструкція
1
Найбільш очевидним способом запису звучання акустичної гітари є використання мікрофона. Він повинен бути динамічним, якщо використовується магнітофон, або електретний, якщо застосовується комп'ютер. При використанні диктофона, як касетного, так і цифрового, підійде і вбудований в нього мікрофон.
2
Щоб записати одночасно звучання акустичної гітари і спів виконавця, можна застосовувати як один, так і два мікрофони. У першому випадку співвідношення громкостей голосу і акомпанементу підбирайте, змінюючи розташування мікрофону. У другому для тієї ж мети або окремо міняйте відстань від кожного з мікрофонів до відповідного йому джерела звуку, або скористайтеся пультом мікшера. З'єднувати паралельно два електретних мікрофона можна.
3
Спробуйте використовувати спільно з акустичною гітарою саморобний звукознімач, виготовлений з п'єзоелектричного звуковипромінювача. Його можна підключати як до магнітофона, так і до комп'ютера.
4
Звукознімач електрогітари не можна підключати безпосередньо до комп'ютера, оскільки рівень сигналу, швидше за все, виявиться недостатнім. Скористайтеся спеціальним попереднім підсилювачем - готовим або саморобним. До магнітофона ж електрогітару можна підключати безпосередньо, використовуючи вхід, призначений для динамічного мікрофона.
5
Проведіть експеримент: піднесіть мікрофон, підключений до комп'ютера або магнітофона, або диктофон з вбудованим мікрофоном, до гучномовця гітарного комбінованого підсилювача. Незважаючи на те, що при цьому погіршаться співвідношення сигнал-шум і частотний діапазон, суб'єктивно, на слух якість звучання може зрости. Пов'язано це з тим, що додасться природне відлуння, що виникає при відображенні звуку від стін кімнати. Якщо підсилювач ламповий, додадуться також специфічні приємні спотворення, властиві таким підсилювачів.