Як зняти боксовий кулер.

Зазвичай в комплекті з процесором поставляється стандартний (боксового) куллер. На жаль, дуже часто цей пристрій не задовольняє технічним запитам користувача, або просто виходить з ладу.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - термопаста.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер і відкрийте системний блок. Знайдіть встановлений над процесором радіатор і вентилятор. Вимкніть шлейф живлення, що йде від куллера до материнської плати. Вийміть радіатор разом з вентилятором з гнізда, попередньо відкрутивши необхідні шурупи або відкривши засувки.
2
Витягніть з системного блоку куллер з радіатором. Зверніть увагу на той факт, що якщо ви вирішили замінити обидва цих пристрою, то вам необхідно попередньо вивчити метод кріплення радіатора до материнської плати і придбати аналогічну деталь.
3
Встановіть новий куллер на радіатор в тому випадку, якщо ви вирішили замінити тільки цей пристрій. Перед установкою радіатора рекомендують замінити термопасту на процесорі. Це забезпечить додаткове охолодження пристрою. Видавіть з тюбика невелика кількість термопасти. Її обсяг повинен бути приблизно дорівнює обсягу кришки від тюбика.
4
Очистіть тонковолокнистої тканиною процесор від старої термопасти. Нанесіть нову термопасту на поверхню процесора. Встановіть радіатор на місце і прикріпіть його до материнської плати. Підключіть живлення до куллера. Не вмикайте комп'ютер приблизно 30 хвилин.
5
Увімкніть комп'ютер і переконайтеся в тому, що процесор працює справно. Встановіть програму Everest. Запустіть її. Знайдіть меню «Центральний процесор» і відкрийте його. Переконайтеся в тому, що температура процесора не перевищує допустимих норм.
6
Запустіть будь-яку гру з високими системними вимогами. Приблизно через 20 хвилин скрутіть її і відкрийте програму Everest. У тому випадку, якщо процесор сильно нагрівається, перезавантажте комп'ютер.
7
Зайдіть в меню BIOS, натиснувши клавішу Del під час старту завантаження комп'ютера. Знайдіть меню, що відображає температури пристроїв. Активуйте функцію, що відключає комп'ютер у разі перегріву процесора або іншого обладнання.