Як робити точковий масаж.

Точковий масаж або прессація - це вплив на рефлекторні точки, розташовані на тілі людини, пальцем (декількома пальцями) або точкове натискання по методиці Чжу Лянь. Всякий вплив на точки акупунктури припускає детальне і точне вивчення місць розташування даних точок. Перед самостійним вивченням біологічно активних точок обов'язково відвідайте кілька занять у професіоналів.
Інструкція
1
Рефлекторні точки пов'язані з функціональними системами і внутрішніми органами людини через нервову систему. Точковий масаж використовується для підвищення тонусу м'язів і зняття втоми; для лікування; для підвищення фізичної працездатності. При правильному визначенні рефлекторної точки виникають больові відчуття: розпирання, оніміння і ломота. І навпаки, по неприємним і некомфортним відчуттях в даній зоні можна припустити про наявність захворювання в конкретному органі або функціональній системі.
2
До початку проведення сеансу масажу, вам необхідно, перш за все, знайти на тілі рефлекторні точки, які визначаються відповідно до анатомо-фізіологічними і топографічними особливостями кожної людини. Знайти точки, відповідальні за здоров'я та стан органів або систем, вам допоможе, так звана, специфічна міра в масажі - цунь, яка є індивідуальною для кожного людина. Цунь - це відстань між двома складками, виникаючими при згинанні 2-й фаланги середнього пальця. Особиста карта зі своїми цунямі індивідуальна для кожної конкретної людини.
3
Крім того, Ви повинні вивчити і оволодіти основними прийомами масажу, Виділяють такі методи (прийоми): погладжування і розтирання, розминка і вібрація, захоплювання і укол. Погладжування виконується обертальними рухами подушечками великого чи середнього пальців. Найчастіше погладжування використовують для масажу голови, шиї, обличчя, а також для завершення сеанса.Растіраніе проводиться подушечками великого чи середнього пальців за годинниковою стрілкою, застосовується як самостійно, так і для завершення сеансу. Дія тиску або розминка - точковий масаж, який проводиться кінчиками одного або двох великих пальців в симетричних точках; паралельно ви проводите кругові рухи, спочатку слабкі і легкі, а потім більш інтенсивні.
4
Техніка щипка припускає загарбання шкіри пацієнта трьома пальцями правої руки (вказівним, великим, середнім) в складку і її размінаніе.Вібрація - це швидкі коливальні рухи, які виконуються середнім або великим, при цьому палець не повинен відриватися від пацієнт рефлекторної точки. Укол - це швидкі натискання на рефлекторні точки кінчиками великого або вказівного пальцев.Помніте, що ефект від сеансу точкового масажу може бути різним. Застосування тієї чи іншої техніки масажу, прийомів, інтенсивності виконання точкового масажу може як тонізувати, так і заспокоювати.