Як зробити арку.

Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками так, щоб вона виглядала нітрохи не гірше результату роботи фахівця? Ми постараємося докладно пояснити читачеві, що необхідно для виконання подібної роботи.
Вам знадобиться
  • Гопсокартон, голчастий валик, ножиці по металу, саморізи на 35, шуруповерт, металевий профіль на 60, рівень, кріплення для профілю, пластикові дюбеля, канцелярський ніж.
Інструкція
1
Збірка каркаса. На даному етапі вам належить зібрати каркас з металевого профілю. Робиться це за допомогою рівня, металевого профілю, а також шуруповерта. Попередньо, до стіни по горизонтальному рівню кріпиться металевий профіль. Для цього необхідно висвердлити отвори в ній, після чого, закріпити профіль за допомогою пластикових дюбелів і шурупів. Після того, як вертикальний каркас був зібраний, переходимо до оформлення конструкції під арку. Основою, до якої після буде кріпиться гіпсокартон, також послужить металевий профіль. Для найкращого вигину, на профілі потрібно зробити надрізи з торцевого боку - чим більше радіус, тим частіше потрібно робити надрізи. Після того, як профіль набуває потрібної форми, він кріпиться шурупами до вже сконструйованому каркасу.
2
Підготовка гіпсокартону. Спочатку, слід відрізати смугу гіпсокартону, яка буде накладатися на вигин профілю. Заміривши потрібну ширину, за допомогою канцелярського ножа відріжте необхідну вам смугу. Тим же способом розділіть її на поперечні частини. Після цього, вам потрібно покласти в воду смуги гіпсокартону, які планується згинати. У воді матеріал повинен провести 20-30 хвилин.
3
Кріплення гіпсокартону на арку. Після того, як гіпсокартон пробув у воді потрібний відрізок часу, його необхідно обробити голчастим валиком. Не натискаючи, пройдіть валиком 2-3 рази по всій довжині смуги. Тепер її можна накласти на профіль, після чого, надавши смузі потрібну форму, прикрутити її шурупами до каркасу.После того, як матеріал висохне, ви можете обробити його шпаклівкою і оформити під потрібний для вас дизайн.
Арочні отвори стануть чудовим рішенням для створення атмосфери затишку в домі. Психологами доведено, що округлі форми приємніше людському оку, ніж гострі угли.В даний час є кілька типів арок: арки в стилі модерн, які мають підняту дугу; романтичні арки незвичайних форм; еліпсоїдні і класичні арки, що мають дугу правильного радіусу.
Інструкція
1
Вибравши потрібний вам вид арки, необхідно вирішити, як саме вона буде встановлена. Найскладніший спосіб - перекроювання попереднього дверного отвору. Для установки арки верхню частину дверного отвору вирізають, потім видовбують стіну по заздалегідь приготовленим контурам. Після цього виконується установка отвору за стандартною схемою. Робота ця досить трудомістка та забере у вас багато часу. Установка арки може становити небезпеку для несучих стін, особливо якщо отвір великий. Багато хто не довбають стіну, а просто вставляють в отвір спеціальну конструкцію з дуг і трикутників.
2
Варіант попроще - гипсокартоновиє арка. Для того щоб вмонтувати цю арку, вам знадобляться наступні інструменти: дриль, ножівка, молоток, ніж будівельний, рулетка, шпатель, олівець і аркуш ватману для створення ескізу. Перш ніж взятися перекроювати дверний отвір, потрібно уважно зважити всі "за" і "проти", тому як круглий отвір зробить приміщення набагато менше.
3
Для початку потрібно вставити в отвір направляючий каркас з алюмінію і закріпити його шурупами і дюбелями через кожні 15 см. Шаблон з ватману повинен бути в натуральну величину. Прикріплювати гіпсокартон потрібно до металевого профілю. Кріплення слід проводити за допомогою шурупів. Зробіть надрізи профілю через кожні п'ять сантиметрів, а потім вигніть його арковий заокругленню. Дану конструкцію потрібно кріпити між трикутниками з гіпсокартону. Ображати зайві деталі і вам залишиться тільки попрацювати шкуркою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SouIsjpRIfw