Як дізнатися рівень грунтових вод.

Для закладки фундаменту, проектування системи зрошення, а також для того, щоб вирити колодязь необхідно знати рівень грунтових вод на вашому садибному ділянці. Як правильно і з найменшими затратами його визначити?
Інструкція
1
Пам'ятайте, що наявність і кількість підземних вод в грунті залежить від ґрунту у вашій місцевості. Чим мелкозернісее склад грунту, тим менше води він може накопичувати. Глинисті і суглинні грунту не можуть містити воду і є гідроізоляційним шаром. Дізнатися рівень грунтових вод можна за зовнішніми ознаками, що вказує на наявність води в близько розташованих до поверхні шарах ґрунту. На близьке розташування підземних вод вказує поява вранці та ввечері туману над певними місцями ділянки, скупчення дрібних комах, наявність очерету або осоки.
2
Для отримання інформації про те, як глибоко знаходиться грунтова вода, орієнтуйтеся на криниці та інші джерела води поблизу від вашої ділянки. По них можна визначити, хоча і приблизно, рівень залягання ґрунтових вод у вашій місцевості. Після того, як джерело води, розташований неподалік від вашої ділянки знайдений, дізнайтеся рівень ґрунтових вод за допомогою барометра. Виміряйте спочатку тиск на місці діючого водойми і порівняйте його з тим, яке ви отримали на місці, де потрібна дізнатися рівень грунтових вод. Якщо в першому випадку прилад показує більш високий тиск, ніж у другому, то глибина залягання грунтових вод на вашій ділянці буде досить великий. Пам'ятайте, що вищенаведеним способом визначається глибина залягання грунтових вод в місцевості з рівним рельєфом. Якщо ж підземні води розташовуються похило, то при розрахунках необхідно робити поправку на їх ухил. В гірських місцевостях для вирішення поставленого завдання слід звернутися до фахівця.
3
Якщо ваш ділянка розташована на заплаві або в межах річкової долини, то визначити глибину залягання підземних вод можна методом порівняння перевищення передбачуваного місця виміру рівня ґрунтових вод над рівнем річки. Т.к. водоносний горизонт безпосередньо пов'язаний з річкою, то можна зробити висновок, що глибина залягання підземних вод буде не більше висоти берега.
Грунтові води - це води , які знаходяться під землею, але не глибоко, а на рівні першого водоносного шару. Для утворення цих вод існує маса джерел, наприклад, атмосферні опади, просочуючись через грунт, поповнюють грунтовий басейн, так само природні водойми можуть бути донорами і т.д. Для визначення глибини залягання грунтових вод є маса способів.
Вам знадобиться
  • Шерсть, яйце, сірка, негашене вапно, мідний купорос.
Інструкція
1
Рівень грунтових вод визначайте в певні пори року, а саме, навесні або восени, в ті дні, коли йдуть затяжні дощі. Для того, щоб перевірити наскільки глибоко знаходиться вода, потрібно заглянути в найближчі колодязі або свердловини, але не в будь-якій місцевості може представитися така можливість.
2
Візьміть клаптик вовни, ретельно його промийте, а потім добре висушіть. Далі, візьміть свежеснесенное куряче яйце, глиняну посудину і вирушайте на місце розвідки.
3
Потім, в обраному місці зніміть шар дерну і покладіть в поглиблення приготований клаптик вовни. Зверху, на шерсть покладіть яйце і накрийте його глиняного посуду.
4
Далі, посудину накрийте дерном і йдіть. Наступним вранці, одразу після сходу сонця підійміть посудину і зверніть увагу на росу. Якщо роса є на яйці, то вода знаходиться не глибоко, а якщо мокра тільки шерсть, то вода знаходиться на значній глибині. А якщо яйце і шерсть опиняться сухими то, швидше за все, води там просто немає або вона знаходиться дуже глибоко.
5
Візьміть триста грамів сірки, триста грамів негашеного вапна і стільки ж мідного купоросу і змішайте ці компоненти. Потім, візьміть неглазуруючий посудину і помістіть в нього цю суміш. Посудина щільно закрийте, згорнутим в кілька разів шматком щільної тканини і зважте його.
6
Потім, в досліджуваному місці викопайте яму, глибина ями повинна бути не менше півметра. Помістіть закритий посудину в цю яму і закопайте його.
7
Через добу відкопайте посудину і знову зважте його. Якщо маса посудини збільшилася не менше ніж на 10 відсотків, то вважається, що вода знаходиться неглибоко. Відповідно, чим важче буде посудину, тим ближче знаходиться вода.
Корисна порада
Неглибоко залягають грунтові води ще можна визначити по наявності соковитою рослинності і вологолюбних рослин (незабудки, осока, очерет) і по великій кількості комах.