Як садити акваріумні рослини.

Щоб акваріум виглядав красиво, а рибкам там було комфортно і затишно, в ньому обов'язково повинні бути акваріумні водорості. Звичайно, можна купити і пластикові, але вони будуть тільки прикрашати, не несучи жодної користі. Краще купіть і посадіть жива рослина, воно й воду в акваріумі поліпшить, і стане додатковим кормом для риб.
Інструкція
1
Першим ділом переглянете куплену рослину і видаліть всі загнили і хворі частини, очистіть коріння від бруду і ретельно промийте у воді кімнатної температури. У зелені з потужною кореневою системою і укороченим стеблом прорідити коріння. Потім відріжте фрагмент довжиною в 3 сантиметри і висадіть в грунт, лише злегка прикривши коріння. Так рослини будуть швидше рости. Якщо у рослини дуже тонкі і маленькі коріння, ні в якому випадки їх не подрезайте.
2
Видаліть у живців рослин з подовженим стеблом всю нижню частину з листям і корінням, при цьому не залишайте менше 4 вузлів. Уникайте частої пересадки рослин, адже при посадці вони втрачають старі корені, а нові тільки утворюються, і вони відчувають деякі труднощі в адаптації. Ці види необхідно посадити на глибину 4-5 сантиметрів.
3
Перед посадкою обов'язково продезінфікуйте рослина. Для цього прополощіть його в розчині солі, в пропорції 1 чайна ложка на 1 літр води. Так ви знищите всі шкідливі мікроорганізми, і вони не потраплять в акваріум.
4
Висаджуйте рослини або в порожній акваріум з мокрим піском, або налийте трохи води. У кожного способу свої плюси: при першому ви краще закріпіть його, при другому додасте необхідне положення. При посадці постарайтеся не загнути коріння, адже вони настільки ніжні, що можуть легко надломитися. Їх необхідно висаджувати в піщані ямки, зроблені заздалегідь. У бульбових або цибулинних водоростей можна відрізати майже всі корені. Бульба, не занурюйте повністю в грунт, залиште верх відкритим. Перед посадкою цибулини оберніть її у фільтрувальну вату або в волокна торфу, тільки залиште вільними місця росту коренів.
5
Запустіть у вже заповнений акваріум плаваючі рослини. Якщо ви хочете обмежити місце їх плавання, то до присоскам прив'яжіть нитку і помістіть її в акваріум. Таким же способом причепіть мох або папороть. Висаджуйте акваріумні водорості по висоті, біля дальньої стінки найвищі, а у передній низькі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fetycPQOcaQ