Як пов'язати піко.

Піко - це елемент в'язання гачком, який зазвичай використовується для прикраси країв вироби. Декоративні облямівки виглядають у вигляді одиночних або групових вузликів трикутної форми. Навчитися виконувати піко неважко, результат же вас порадує - акуратно виконаний візерунок виглядає ефектно і додає вязаному поряд святковість і витонченість. Прикрашати таким візерунком можна одяг, пов'язану як гачком, так і спицями.
Вам знадобиться
  • - бавовняні нитки або вовняна пряжа;
  • - гачок.
Інструкція
1
Починайте в'язати візерунок піко з правого краю готового виробу (як варіант - виконані гачком або спицями кілька рядів). Спочатку необхідно зробити маленьку ланцюжок з трьох повітряних петель. Рухайте робочий інструмент в правій руці так, ніби ви їм малюєте.
2
Введіть гачок в верхню дужку петлі, розташовану перед початком ланцюжка. Після цього виконайте одну накинуту петлю. Витягнувши її, зробіть наступний накид.
3
Тепер робочу нитку потрібно протягнути через дві петлі, що утворилися на гачку. В результаті у вас вийде так зване «піко із стовпчиком без накиду».
4
Залиште непровязанной необхідну кількість стовпчиків (наприклад, 3-4) по краю обв'язують вироби. Зазвичай їх число вказується в інструкціях з в'язання конкретних моделей.
5
Введіть гачок в дужку чергового стовпчика (наприклад, в четвертий або п'ятий від заснування першого пов'язаного вузлика). Потім в'яжіть новий трикутник піко.
6
Спробуйте зв'язати елемент візерунка «піко з напівстопчиком без накиду». Для цього також необхідно почати роботу з трьох повітряних петель, потім гачок повинен увійти в підставу ланцюжка - першу повітряну петлю.
7
Виконайте один накид, після чого протягнете робочу нитку через обидві петельки на гачку - у вас вийде простий напівстовпчик.
8
Більш складний візерунок з трьох трикутників піко називається «трилисником». Один готовий декоративний елемент нагадує невеликий букет з листя, спрямованих верх, вправо і вліво. Для його виконання потрібно зробити відразу три піко з напівстопчиком без накиду.
9
Потім гачок повинен увійти в петлю, яка прикриває перший трикутник. Зробіть накид і витягніть нитку через пару петель на гачку. Обережно (без зайвого натягу!) Затягніть «трилисник», щоб три піко зібралися в єдиний елемент декору.
Зверніть увагу
Не завжди строге проходження схемам з в'язання призводить до бажаних результатів. Кожна майстриня в'яже по-своєму: петлі можуть виходити більш пухкими або, навпаки, щільними. Пробне в'язання допоможе вам відкоригувати кількість і розташування петель, товщину робочих ниток і гачка.
Корисна порада
Щоб усі елементи візерунка (повторювані піко) виглядали однаково і акуратно, початківцям рукодільниця рекомендується виконати пробний зразок в'язання. Крім того, при в'язанні одягу за готовими посібникам в журналах та інтернеті важливо точно відтворювати необхідний розмір. Обв'яжіть за допомогою того чи іншого різновиду піко по відрізку в 10 см завдовжки. Так ви зможете співвіднести кількість одержані стовпчиків (напівстовпчиків) з рекомендованим числом.