Як перевірити вітамін А.

В народі вітамін А вважають «вітаміном зростання». Для його поповнення маленьких дітей посилено годують морквою. Однак ретинол - саме так вітамін називається в медицині - бере участь в безлічі інших життєво важливих процесів, що відбуваються в організмі дитини і дорослої людини. Без нього порушується обмін речовин, знижується зір, з'являються збої в роботі імунної системи. Визначити перші ознаки нестачі або надлишку вітаміну А можна самостійно.
Інструкція
1
Проведіть домашній тест на гостроту нічного зору. Вітамін А бере участь в утворенні особливого пігменту - родопсину, що реагує на найменші світлові ефекти в сутінках. Тому зниження загальної кількості ретинолу послабить вашу здатність бачити в темряві.
2
Візьміть годинник з секундоміром. З яскраво освітленої кімнати перейдіть в абсолютно темну. Засічіть час, який знадобиться вам для повного відновлення зору. Ваші очі повинні звикнути до сутінків і добре розрізняти предмети. Якщо це сталося через 6 секунд або раніше, то вітаміну А в вашому організмі достатньо.
3
Зверніть увагу на стан очей взимку. Якщо в морозну погоду ви починаєте мимоволі плакати, то організм явно відчуває брак вітаміну А. Рясними сльозами воложаться очі, особливо їх куточки, а значить, функцію запобігання рогівки від пересихання ретинол виконує недостатньо добре.
4
Вивчіть шкіру на долонях і ступнях. Якщо вона суха і сильно лущиться, вам потрібно підвищити рівень вітаміну А в організмі. Про нестачу ретинолу свідчить також наявність тріщин в куточках рота, ранніх зморшок і акне. Ретинол активізує процеси регенерації шкірних покривів і загоєння дрібних подряпин, тріщин, ран. Він застосовується в багатьох косметичних засобах і в комплексній терапії при лікуванні навіть важких шкірних захворювань, наприклад, псоріазу.
5
Проаналізуйте загальний стан організму. Про дефіцит вітаміну А кажуть безсоння, зниження апетиту, часті застуди, гінекологічні розлади у жінок і проблеми з ерекцією у чоловіків. Нормальна забезпеченість організму ретинолом стимулює імунну систему і підвищує опірність інфекціям.
6
Оцініть колір шкіри на п'ятах і долонях. Якщо ви виявили неприродний помаранчевий відтінок, значить, ваш організм страждає від надлишку вітаміну А. Слідом за п'ятами колір поміняють і інші частини тіла. Як правило, надлишок вітамінів організм не засвоює і виводить самостійно. Постарайтеся максимально скоротити споживання ретинолу. Якщо ж симптоми не зникли через день, зверніться до лікаря.
7
Здайте аналіз крові на вітаміни. Зробити це потрібно в спеціалізованій лабораторії у напрямку терапевта. Кров для аналізу візьмуть з вени. Через кілька днів ви отримаєте результат дослідження, в якому буде відображено кількісний вміст в крові вітамінів і мікроелементів. У разі підтвердження нестачі вітаміну А не займайтеся самолікуванням. Правильний вибір препаратів ретинолу допоможе зробити лікар.