Як очистити стару сковороду.

Іноді буває, що готуючи черговий кулінарний шедевр, раптом помічаєш, що улюблена сковорода зовсім закоптилася. Щоб вона служила вірою і правдою ще багато років, потрібно її почистити. Вибір способу очищення залежить від матеріалу, з якого зроблена сковорода.
Інструкція
1
Визначте, з якого матеріалу зроблена ваша сковорода. Це може бути товста чавунна посудина, тонка алюмінієва, емальований, сковорідка з антипригарним - тефлоновим покриттям, яскрава мідна. Для кожної сковорідки існує свій метод чистки.
2
Приготуйте хімічний розчин для очищення алюмінієвої сковороди. Для цього візьміть брусок господарського мила, натріть його на крупній тертці, змішайте з жменею кальцинованої соди і влийте 2-3 пляшечки канцелярського клею. Останнє додається, щоб на сковороді утворився захисний шар.
3
Знайдіть об'ємну посудину, всипте туди вийшла суміш і залийте водою. Занурте туди сковороду повністю.
4
Прокип'ятіть сковороду протягом 1.5-2 годин на слабкому вогні. Вийміть, нехай вона охолоне. Потріть губкою. Весь нагар зійде при невеликому механічному зусиллі.
5
Чистіть ножем чавунну сковороду. Нагар зіскоблюється. У більш запущеному випадку скористайтеся наждачним папером. Не беріть дуже грубу. Можуть залишитися рятівну.
6
Чистіть емальовану сковороду металевої м'якою губкою. Її можна купити в будь-якому господарському відділі. Нанесіть миючий засіб і розітріть. Емаль не пошкодиться, а нагар зійде.
7
Мийте сковорідку з антипригарним покриттям спеціальною губкою, яка очистить, але не зашкодить тонке покриття.
8
Приготуйте спеціальний розчин для очищення мідної сковороди. Змішайте воду, нашатирний спирт і крейда в пропорції 6: 3: 1. Нанесіть губкою на поверхню сковороди. Залиште висохнути. Натріть до блиску сухою ганчіркою.
Зверніть увагу
Чавунна сковорода з товстим нагаром на стінках стає менш теплопроводна, вона прекрасно утримує тепло. А що вбрався в дно жир охороняє від пригорання. Подумайте, чи варто чистити таку сковороду.