Як розрізати плитку. Як різати кахельну плитку.

Як розрізати плитку, надавши їй, таким чином, потрібний розмір? Ми розглянемо не тільки способи прямої різання кахельної плитки, а й способи вирізки кутів на ній.
Вам знадобиться
  • Кахельна плитка, плиткорез, плоскогубці, дриль, насадка (вибірка), деревина з ідеально рівною поверхнею, куточок, олівець.
Інструкція
1
Різка кахельної плитки лише з боку може здатися складною операцією. Насправді весь процес виконується досить просто, без особливих зусиль і витрат часу. Крім вирізки отворів в кахлі, сьогодні існує також його пряма різка та виріз кутів. Саме на останніх випадках ми і загостримо нашу увагу. Про вирізі отворів в свою чергу зауважимо, що потрібний вам діаметр ви можете висвердлити дрилем та спеціальної насадки, на професійній мові званої вибіркою. Попередньо, плитку необхідно розташувати на дерев'яній дошці з ідеально рівною поверхнею (після Засвердлювання свердло увійде в дошку). Зверніть увагу, що дриль знаходиться в режимі свердління. В момент вирізу отвору непотрібно сильно тиснути на дриль, висвердлювання слід здійснювати на лицьовій стороні плитки.
2
Пряма різка кахельної плитки. Ця операція виконується так. На лицьовій стороні кахлю нанесіть олівцем позначки зверху і знизу (відмітки визначають необхідний вам розмір плитки). Далі, вам необхідно покласти кахель на плиткорез так, щоб кожна з відміток була розташована строго по лінії ходу різака. При русі різака плиткоріза вам слід докласти деяких зусиль, зробивши розріз більш глибоким. Після того, як різак пройшов всю довжину плитки, розташуйте його ніжку на верхній частині кахлю і легким натисканням на важіль розділіть плитку на дві частини, одна з яких буде відповідати вашим розмірам.
3
При кутовий різанні кахлю процес виглядає дещо інакше. За допомогою куточка і олівця задайте кут, який необхідно вирізати. Далі, за допомогою плиткоріз пройдіть різаком строго по намальованих раніше лініях (в завершенні натискати на важіль непотрібно). Після того, як лінії були прорізані, вам слід за допомогою плоскогубців обкусані зайвий ділянку кахлю аж до розрізів. Так ви отримаєте кахельну плитку з потрібним для вас вирізом кута. Як бачите, в різанні кахельної плитки немає нічого складного.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8OQnNymsyr8
Серед різних видів підлогових покриттів керамічна плитка займає особливе місце. Сьогодні вона випускається в різних варіаціях і задовольняє навіть найвишуканішим смакам. Прийнявши рішення покривати підлогу в своїй квартирі плиткою, важливо заздалегідь потурбуватися про придбання інструментів, необхідних для її різання. Адже цілком плитку не вміщає практично жоден підлогу, якого б формату він не був.
Вам знадобиться
  • Спосіб 1: - плиткорез. Спосіб 2: - каменеріз. Спосіб 3: - гідроабразивний верстат.
Інструкція
1
Технологія різання підлогової плитки через високу міцності матеріалу супроводжується певними труднощами. Тому сьогодні вже використовують плазмову і лазерну різку. Проте найбільш поширеними способами різання поки залишаються гидроабразівная і механічна. У домашніх умовах найбільш доступно застосування механічного різання. Для цього використовується інструмент плиткорез. Від звичайного склоріза він відрізняється розміром ріжучого коліщатка. Збільшення діаметра на 1,5 см дозволяє різати матеріал на велику глибину.
2
Після того, як проведений надріз плитки, її слід надломити по утвореної лінії. Ця процедура виконується за допомогою металевого зуба, розташованого на нижній частині щипців і куточка - на верхній. Для проведення багатократних серійних операцій, коли потрібно обрізна плитка однакового розміру, плиткорез оснащений лінійкою-обмежувачем.
3
Також якісно розкроїти плитку можна за допомогою звичайної каменерізної машини. Слід врахувати, що, чим вище частота обертів фрези приладу, тим якіснішим буде рез. Щоб отримати максимально якісний рез, виробляєте лінію надрізу, відступивши від краю не менше 1-0,8 см. Робіть надріз, рівномірно натискаючи на інструмент і прокочуючи його до себе від віддаленого краю плитки. Після правильно виконаного реза на шарі емалі, покриваючому плитку, повинна проглядатися канавка.
4
Різка, описана в попередніх кроках, використовується для виконання прямого різу. Для додання плитці будь-яких непрямолінійних форм знадобиться гидроабразівная різка. Верстат для даного виду різання працює таким чином: вода, змішана з абразивним речовиною, під найсильнішим тиском надходить в головку верстата. Там вона проходить крізь найдрібніше отвір розміром 0,1 мм. Тонка цівка прорізає матеріал з високою швидкістю. Вода розкроює граніт, не порушуючи при цьому цілісність структури, не залишаючи задирів і відколів. Ширина різу варіюється в межах від 0,5 до 1,5 мм, точність становить не менше 0,1 мм.