Як зшити хітон.

Назва «хітон» асоціюється передусім з історією Стародавньої Греції. Туди він прийшов від сусідніх азіатських народів і кілька видозмінився. Спочатку хітон був чисто чоловічим одягом, потім його стали носити і жінки. Представляє він собою пряму лляну або вовняну сорочку, яку шили з одного або двох прямокутних шматків тканини. Довжина його могла бути різною, але найчастіше хітон злегка прикривав коліна. Довгий одяг носили боги, а також жерці і актори.
Вам знадобиться
  • - лляна тканина або тонка шерсть;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - шматок тасьми;
  • - швейна машинка;
  • - голка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Зніміть мірки. Для хітона без рукавів вам знадобляться довжина виробу, обхват грудей і обхват голови. Остання мірка потрібна для того, щоб зробити отвір потрібного розміру. Розрахуйте кількість тканини. При ширині 140-150 см можна взяти відріз, рівний 1 довжині.
2
Викроїте 2 однакових прямокутника. Ширина їх дорівнює напівобхвату грудей з доданими до цієї міркою припусками і кількома сантиметрами на вільне облягання. Нічого страшного, якщо хітон буде трохи ширше, ніж потрібно. Головне - щоб він не був занадто вузьким. Довжина їх відповідає довжині з урахуванням припуску на підгин. Якщо ви не збираєтеся зображати у виставі або грі бога, зробіть хітон до колін або до середини литок.
3
Обробіть всі краї прямокутників оверлоком. Складіть їх лицьовою стороною один до одного, поєднавши всі зрізи. Можна сколоти шматки булавками. Визначте, який з коротких зрізів буде верхнім, знайдіть його середину і позначте її. Від цієї точки відкладіть в обидві сторони відрізки, рівні половині обхвату голови. Поздовжній розріз на хітоні не робиться, тому потрібно, щоб голова вільно проходила в отвір. Змітайте і стачайте плечові шви.
4
Від верхніх кутів відкладіть ширину рукавів і намітьте точки. Змітайте і стачайте бокові шви. Разутюжьте припуски всіх швів.
5
Обшийте горловину тасьмою. Краще, якщо вона буде не дуже широкою і з геометричним малюнком. Можна зробити облямівку в тон основної тканини або контрастну. З такої ж тасьми зробіть пояс. Оскільки низ вже обмітали, підшивати його не обов'язково, але можна підігнути його на виворітну сторону на 1 см і прострочити.
Зверніть увагу
Тканина не обов'язково повинна бути білою. Чоловіки носили червоні хітони, серед жінок був популярний шафранний колір. Жалобні одягу були чорними. Якщо виріз горловини вийшов занадто широким, пришийте з боків зав'язки, щоб одяг не зісковзувала.
Корисна порада
Найзручніше шити хітон, якщо ширина тканини трохи більше Напівобхват грудей. В цьому випадку її краю не доведеться обметувати. Хітони з рукавами зазвичай ткали на верстаті цілком. Якщо ж вам потрібна саме акторська одяг, візьміть тканину ширше. Складіть шматок вдвічі, щоб вийшли 2 прямокутника. Знайдіть середину короткого зрізу. Від неї в обидві сторони відкладіть чверть обхвату грудей, плюс кілька сантиметрів на вільне облягання, плюс припуски. Проведіть крейдою лінії, паралельні кромок. Від цих ліній відкладіть в кожну сторону довжину рукава. Хітон можна зашити тільки з однієї боки, залишивши другий відкритим. В цьому випадку його можна повністю обшити облямівкою.