Як подолати свої емоції.

Емоції бувають не тільки позитивними, які роблять життя людини легше і щасливіше, а й негативними. Злість, образа, відчай, дратівливість, часом переходить у непрощенну грубість. Людина, яким оволоділи негативні емоції, часто сам розуміє, що це шкодить йому, щиро хоче позбутися від подібних емоцій, хоче навчитися долати їх, але не знає як. Як же здолати їх?
Інструкція
1
Часом здається, що життя складається з однієї чорної смуги, без єдиного просвіту. І на роботі, і вдома суцільні проблеми, неприємності. Ніби весь світ налаштований на вас! В таких обставин, навіть мужній, вольова людина може випробувати відчай - одну з найсильніших і небезпечних негативних емоцій.
2
Діяти потрібно старим принципом: «клин клином вибивають». Треба всього лише зосередитися і сказати собі: «Так, мені зараз погано. Але ж величезній кількості людей набагато гірше! Я в порівнянні з ними, просто улюбленець долі! »Згадайте напевно відомі вам випадки, коли з вашими знайомими або зі знайомими ваших знайомих траплялося жахливе, непоправне лихо. Озирніться навколо - побачите і інвалідів, і людей похилого віку, насилу пересуваються. Подумайте: «Я-то, принаймні, здоровий і міцний, а для цих бідолах будь-який рух - проблема!»
3
Образа (особливо злісна, незаслужена) завжди заподіює душевний біль. А для вразливого, вразливого людини, вона є справжнісінькою тортурами, причому іноді навіть не вщухає з часом! Такі люди через довгі роки у всіх подробицях пам'ятають нанесену їм образу, мучаться, страждають. Найкращий спосіб - морально розчавити, знищити кривдника. Переконати себе: ображають і принижують інших людей тільки жалюгідні, заздрісні, нікчемні, глибоко збиткові особистості. На такого суб'єкта і ображатися - багато честі для нього. Він цього не варто.
4
Злість деколи затьмарює розум, позбавляє людину не тільки об'єктивності, а й елементарного інстинкту самозбереження. Вона може штовхнути на самий необдуманий, несподіваний і негожий вчинок. Саме тому вона дуже небезпечна. Що ж робити? Ні в якому разі не збирати її в собі, а дати розрядку, але безпечну, яка нікому не заподіє шкоди! Наприклад, в кімнатах відпочинку багатьох японських корпорацій стояли манекени, вельми правдоподібно зображують «великих босів». І кожен співробітник, від прибиральника до менеджера вищої ланки, міг вільно і безкарно відлупцювати цей манекен. Виплеснути злість, так би мовити.
5
З урахуванням реалій - можна порвати аркуш паперу в дрібні клаптики, зламати олівець, міцно «висловитися» (краще все-таки в суто чоловічому колективі), від душі врізати кулаком по столу. Головне - щоб злість НЕ вихлюпнулася на якогось конкретного людини, подвернувшегося під гарячу руку.