Малогабаритна квартира: Як облаштувати зі смаком.

Інтер'єр малогабаритної квартири диктується обмеженістю простору. Особливо це стосується однокімнатних квартир, коли кожен сантиметр повинен використовуватися з точки зору функціональності. Продуманість дизайну і ретельний підхід до дрібниць дозволяє створити комфортні умови для кожного члена сім'ї навіть у невеликому просторі
Інструкція
1
Продумайте, який варіант облаштування підходить. Варіанту може бути два. Знесення міжкімнатних перегородок і перетворення малогабаритної квартири в студію або створення функціональних зон в квартирі, без кардинальних змін.
2
Перший варіант передбачає узгодження з відповідними комунальними службами, БТІ всіх переробок і великі фінансові витрати на перепланування. Другий варіант - поділ на функціональні зони за допомогою світла, меблів, різних конструктивних рішень. Другий варіант значно дешевше.
3
При будь-якому варіанті зробіть проект на папері. Визначте віртуальний центр квартири - місце, де буде проводитися велика частина часу. Намалюйте місце розташування меблів. Визначте вхідну зону, зону відпочинку, зону для кожного члена сім'ї, загальну зону.
4
Визначте місце, де будуть зберігатися речі. Зробіть з гіпсокартону конструкцію від підлоги до стелі, що примикає до однієї зі стін. Споруду цієї конструкції проведіть на етапі попередніх робіт. Якщо торець такої конструкції впирається в зону входу, то зробіть його заокругленим. Використовуйте при цьому не ширину, а висоту. Дверцята зробіть відкриваються, як в шкафах- купе. Якщо конструкція з мелаллопрофіля не підходить, використовуйте звичайний шафа-купе, максимальної висоти.
5
Місце для відпочинку позначте подіумом, змонтованим з металевого профілю і обшитого ДСП. Або побудуйте подіум з оздоблювального цегли. Споруду проводите на етапі чорнових робіт. Місце під конструкцією використовуйте, як ящиків для зберігання постільних речей та інших речей. Дверцята повинні відкриватися як в шафах-купе.
6
Використовуйте як ділення на функціональні зони багаторівневі стелі, різні типи обробки, розсувні ширми. Розділіть приміщення на зони за допомогою різного освітлення. У кожній зоні світло повинен включатися індивідуально. При цьому неробоча зона повинна бути затемнена. Найбільший рівень освітленості зробіть в зоні загального користування. Питання з освітленням продумайте на етапі проектування.
Корисна порада
Найлегший і простий спосіб змінити простір невеликої квартири - використовувати пересувні ширми. Такий варіант дозволяє отримати не тільки мобільний, легко змінюваний інтер'єр, але і в будь-який момент перекривати потрібну зону, наприклад спальне або робоче місце.