Як проводити аналіз уроку: приблизна схема.

Після проведеного "відкритого" уроку найчастіше потрібно складання його аналізу. Цю роботу можуть виконувати як адміністрація навчального закладу, так і вчителі-колеги або навіть сам педагог. В аналізі необхідно послідовно оцінити діяльність вчителя та учнів на кожному етапі уроку.
Інструкція
1
Напишіть тему проведеного уроку і його місце в загальному тематичному плануванні на весь навчальний рік.
2
Оцініть чіткість і мобільність організаційного моменту в уроці.
3
Відзначте те, як учитель підготував обладнання для успішної діяльності учнів: естетичне оформлення дошки, наявність інформаційного супроводу, цікавий і різноманітний роздатковий матеріал для школярів (картки з диференційованим завданням, зошити з друкованою основою і т.д.), використання кінопроектора, графопроектора або інтерактивної дошки.
4
Проаналізуйте, наскільки грамотно і чітко педагог озвучив цілі і завдання для учнів, передбачив він мотивацію дітей до вивчення нового матеріалу.
5
Опишіть, як педагог підійшов до пояснення нової теми, чи зумів він пов'язати її з раніше отриманими знаннями.
6
Проаналізуйте рівень підготовленості учнів до вивчення даної теми, а також те, наскільки вони були активні на уроці.
7
Повідомте в аналізі, спостерігався Чи індивідуальний підхід до кожної дитини протягом уроку, передбачив чи педагог диференційований метод у навчанні.
8
Якщо вчитель успішно використовував у продовженні всього уроку дослідницьку діяльність школярів, обов'язково зафіксуйте це в аналізі.
9
Напишіть, чи вдалося вчителю провести узагальнення на кожному етапі уроці, і чи було підведення підсумків і повторення вивченого в кінці заняття.
10
Опишіть атмосферу, яку вдалося створити під час уроку педагогу. Якщо він був уважний і коректний до кожної дитини, не забував про заохочення, то діти, безумовно, змогли повністю розкритися і добитися високих результатів у вивченні нового матеріалу.
11
Оцініть різноманітність форм і методів навчання, використаних учителем на даному уроці.
12
Обов'язково вкажіть в аналізі, чи була проведена рефлексія після закінчення заняття.
13
Відзначте ту обставину, наскільки детально і доступно пояснив педагог завдання додому, чи встиг він це зробити до дзвінка з уроку.
14
Наприкінці аналізу напишіть, чи відповідало проведення уроку з складеним планом, і чи вдалося вчителю і учням досягти поставленої мети.