Як садити ананас.

Ананас - улюблений усіма тропічний фрукт. Він має ніжний смак і приємний аромат. В ананасі є речовини, які сприяють похуденію.Однако небагато знають, що нашого екзотичного улюбленця можна виростити на своєму підвіконні. Правда, для цього потрібні терпіння і завзятість. Хочете спробувати виростити ананас вдома?
Інструкція
1
Для початку купіть ананас. Він повинен обов'язково бути стиглим. У стиглого ананаса злегка оранжевий відтінок між лусочками. Потім акуратно зріжте верх фрукта - те місце, звідки ростуть листя. Зрізати потрібно без мякоті.Потом підвісьте зрізану верхівку зрізом вгору, а листям вниз. Вона повинна перебувати в провітрюваному приміщенні при кімнатній температурі протягом 4-7 днів. Місце зрізу краще припудрити товченим деревним вугіллям або звичайним активованим. Це робиться, щоб не допустити загніванія.Затем обережно, по одному видаліть нижні 15-20 листочків. Між ними ви можете побачити тоненькі корінці. Їх не можна пошкодити. Після цього можна витримувати верхівку ще 2-3 дні, але можна і відразу садити.
2
Ананас найкраще вкорінюється в попередньо прожареному піску. Однак можна обійтися сумішшю з дернової землі, торфу, листової землі, березової тирси і крупного піску. Пропорція має бути 3: 2: 2: 2: 1. Ще підійде інша суміш: городня земля - 2 частини, перепрілий гній - 1частина, торф - 1 частина, перепріли березові опилки - 1 частина. Горщик краще вибрати пластиковий.
3
Тепер ананас треба зверху накрити поліетиленовим пакетом або банкою, щоб створився парниковий ефект. Але пакет або банку треба час від часу піднімати, щоб провітрювати саджанець. Це робиться, щоб уникнути загнивання ананаса.Пока ананас дасть коріння, пройде приблизно місяць. Але щоб це сталося, треба створити йому відповідні умови. Поливайте відросток тільки теплою водою - 25-30 градусів. Лити воду можна не тільки в землю, а й в розетку, ананас це любить. Частіше обприскуйте його. Створіть ананасу додаткове освітлення. Ананас має отримувати світло не менше 12 годин на день. Адже він родом з тропіків, а там тепло, світло і влажно.Виращенний з держака ананас зацвіте і дасть плід приблизно через два роки. Потім він загине, але дасть нові відростки.
Корисна порада
Чи не ставте ананас на холодне підвіконня, інакше він не дасть коренів. Воду для поливу і обприскування можна окисліться лимонним соком.