Як знизити ph в акваріумі. Як позбутися від помутніння води в акваріумі.

Вирішили завести рибок, вода в акваріумі відстоювалася тиждень, прокип'ятили грунт, посадили рослини. Компресор підключений, і все зробили по інструкції, але ... рибки, равлики, креветки не приживаються. Причиною цього може бути невідповідний рівень рН води. Воду з крана, відстояну 1-2 тижні, потрібно пом'якшити, знизивши її рН окисленням.
Інструкція
1
Забезпечте ваших вихованців збалансованої водою, роблячи її максимально наближеною до тієї, в якій вони живуть у природі. Інформацію про необхідний рівень рН для них можете отримати в спеціалізованих магазинах або в довідниках. Вимірюють склад води рН-тестером або іншим приладом.
2
Відфільтруйте воду для акваріума торф'яним фільтром. Така фільтрація насичує воду гуміновими кислотами, які знижують показник рН до нейтральної точки (7,0). Торф також знижує карбонатну жорсткість води і не дає розмножуватися бактеріям, які ранять рибок. Не забувайте змінювати такий фільтр - він змивається з часом.
3
Помістіть у воду корч. Корч буде виступати не тільки як декоративний елемент - вона також сприяє пониженню рН води, правда, трохи, але іноді саме до потрібного рівня. Звичайно ж, не будь-яка корч підійде, і вона вимагає попередньої термічної обробки солоною водою і довгого відмочування. Тим не менш, корч може стати незамінною для деяких видів риб.
4
Введіть вуглекислий газ СО2 в акваріум. Для цього використовують спеціальні балончики з газом, певні пристрої, або навіть пляшку з дріжджами. Це не тільки знизить рівень рН до потрібного для риб, окислюючи воду, але й прискорить процеси росту акваріумних рослин.
5
Використовуйте кислотний буфер. Буфером може вважатися грунт із спеціальних гранул, наявних у продажі. Буферизацию забезпечують іони бікарбонату (гідрокарбонату) і карбонату (іони вуглекислою солі). Недостатньо буферизованная вода більш схильна до різких змін рівня pH, на відміну від добре буферизує.
6
підмінити частина води більш м'якою водою (можна прокипяченной або підкисленою ортофосфорної кислотою) або водою зі зворотним осмосом (очищеної). Добавку води, рН якої повинен бути нижче 7,0, потрібно виробляти малими порціями, щоб уникнути різких змін кислотно-лужного балансу. Потрібно постійно стежити за змінами рівня pН, щоб бути в курсі того, що у вашому акваріумі відбувається, і вчасно відреагувати.
Зверніть увагу
Використання препарату хлорамін-Т для лікування акваріумних риб під час карантину при зниженні рН не бажане - він стає більш токсичним в кислому середовищі. Для його використання показник рН повинен бути не менше 7,0.
Корисна порада
Керуйтеся, підбираючи в свій акваріум риб, тим, щоб вони всі добре себе почували при однаковому рН води.
pH - це показник кислотності розчину, що характеризує концентрацію водневих іонів. pH «нейтрального» розчину, тобто, де концентрація водневих іонів Н + і гідроксил-іонів OH- практично однакова і «врівноважує» один одного, дорівнює 7,0. Зазвичай рН питної води близький до нейтрального показником, тобто до 7,0. Але іноді виникає ситуація, коли його треба знизити. Наприклад, у побуті це може знадобитися, якщо рибкам в акваріумі потрібно більш «кисла» Середа. Як можна знизити рН води?
Вам знадобиться
  • - смужки індикаторного паперу;
  • - підкислена вода;
  • - буферний грунт;
  • - вуглекислий газ;
  • - шматок дерева.
Інструкція
1
Перш за все, постарайтеся точно дізнатися, який саме рівень рН потрібно вашим вихованцям для нормального самопочуття і життєдіяльності. Це залежить, насамперед, від виду акваріумних мешканців. Можна скористатися спеціальною літературою для акваріумістів, пошукати інформацію в інтернеті або звернутися з питанням до фахівця (наприклад, в зоомагазині).
2
Придбайте смужки індикаторного паперу в спеціалізованих магазинах. Звичайно, вони дають лише «грубу», вельми приблизну оцінку величини рН, тому краще вимірювати його рівень за допомогою спеціального приладу - рН-метра. Такі прилади є практично в будь-якій лабораторії.
3
Можете знизити рН акваріумний води , додавши в неї точно розраховану кількість води з меншим рівнем рН (підкисленою). В якості реагенту-підкислювача зазвичай використовують ортофосфорну кислоту. Краще додавайте таку воду невеликими порціями, ретельно перемішуйте і робіть контрольні вимірювання отриманого рівня рН. В іншому випадку, легко можна знизити рН до величин, шкідливих рибкам.
4
У деяких зоомагазинах у продажу буває спеціальний буферний грунт. Коли його поміщають у воду, рівень рН поступово знижується. Тут також необхідний постійний контроль.
5
Хороший спосіб - введення в акваріумну воду вуглекислого газу. Це можете зробити за допомогою спеціальних пристроїв або балончиків, де вуглекислий газ знаходиться під тиском.
6
Іноді допоможе простий, але дієвий метод. В акваріум після попередньої обробки покладіть шматок дерева. Який саме сорт дерева для цього підійде, який обробки воно зажадає - з'ясуйте у спеціаліста. Ви тим самим відразу вирішите два завдання: понизите рН води , а ваш акваріум придбає нову прикрасу.