Як зробити льодовик.

Дачний льодовик є відмінним способом запобігти псуванню продуктів, які ми зазвичай зберігаємо в холодильнику. І, якщо у вас немає можливості встановити холодильник на дачі, можна відносно швидко і просто організувати льодовик на території своєї ділянки.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - дренажна труба;
  • - пластик, агріл, спандбонд, лутрасил;
  • - керамзит, пенополистирольная крихта;
  • - дошка для виготовлення кришки.
Інструкція
1
Оберіть місце під льодовик. Місце краще всього вибирати темне, добре продувається. Ідеально підійде північний схил пагорба або бугра на ділянці.
2
Вирийте яму розміром 1,5 х 2 метри, завглибшки в 2 - 2,5 метра. На дні ями пробурити дренажну свердловину для видалення таїть льоду. Дренажна свердловина буриться на 2-3 метра глибше дна ями. Встановіть дренажну трубу, її верхній край повинен бути в рівень з глибиною ями.
3
Зробіть ізолюючий зовнішній мішок. Для цього можна використовувати синтетичні матеріали, на зразок агріла, спандбонд, лутрасила. Можна зробити міцний пластиковий ящик або викласти «мішок» з керамічної цегли. Мішок зробіть без дна.
4
На дно мішка засипте дрібний щебінь або керамзит, товщиною 20-30 сантиметрів.
5
Виготовте ящик льодовика. Ящик льодовика найкраще зробити з пластикових панелей, скріплених металевим куточком. Дно ящика має бути перфорованим. Розміри ящика розрахуйте з урахуванням того, щоб відстань від його стінок до стінок «мішка» становило 0,4-0,5 метра, ящик повинен трохи виступати над поверхнею землі. Опустіть ящик в «мішок».
6
Засипте простір між ящиком і мішком утеплювачем. Використовуйте як утеплювач керамзит або пінополістирольну крихту.
7
Накрийте льодовик товстої утепленою кришкою.
Зверніть увагу
Для утеплення простору між ящиком і мішком не можна утеплювати тирсою або стружкою зважаючи на їх гігроскопічності. Намокнувши, вони втратять свої теплоізоляційні властивості і осядуть.
Корисна порада
Після будівництва льодовика висадіть навколо нього низький чагарник, він додатково затенит його і буде забирати зайву вологу з ґрунту.