Як розводити бджіл.

Розведення бджіл - прибутковий і трудомісткий бізнес, який вимагає набагато більше часу, досвіду і сил, ніж може здатися спочатку. Бджоляру слід освоїти великий обсяг інформації, своїми силами і досвідом виявити, яким чином доглядати за бджолами так, щоб вони приносили більше користі, ніж хлопот.Начінать розводити бджіл слід лише після того, як ви вже освоїли хоча б базову інформацію щодо їх утримання.

Для початку слід дізнатися, які породи бджіл приживаються на вашій території, які умови потрібні для того, щоб пасіка не бралася під стресових впливів навколишнього середовища, які хвороби бджіл є найбільш небезпечними. Обов'язковою умовою для старту в бджільництві є і уміння поводитися з бджолами, адже вони є дуже нервовими і непередбачуваними комахами, яких може вивести з себе будь-який різкий рух.

Щоб правильно містити бджіл, кожен починаючий пасічник повинен обзавестися інвентарем, в який входить: димар, стамеска, наващіватель, роевня, медогонка та інші предмети. Одяг бджоляра повинна бути світлою, бажано білої.

Також слід подбати про вуликах - вони повинні бути правильно сконструйовані і розставлені по пасіці максимально зручно і для бджіл, і для пасічника. Особливе завзяття в бджільництві може спонукати вас зробити вулик самому, тоді слід максимально точно дотримуватися технологію виготовлення і пропорції вулика. При певних навичках зробити вулик не складе великої головоломки, але якщо ви не володієте потрібними вміннями, ви можете придбати готові вулики.

Кожен сезон вимагає особливого поводження з бджолами. Потрібно вивчити детально, які роботи, в який сезон проводяться. Слід дізнатися, як полегшити бджолам зимівлю, які процедури їм будуть потрібні по весні, що робити в періоди дощів або засух. Крім кліматичної адаптації, бджоли можуть мати проблеми зі здоров'ям через зайвої вогкості, тому перш, ніж починати розводити бджіл, їм слід підібрати місце для пасіки, яке буде сухою, не обвітрюється і знаходяться поблизу медоносної рослинності та подалі від скупчення людей і худоби. Потрібно знати список рослин, які виявляться корисними для бджіл.

Велику увагу слід приділяти також і біології бджіл, їх потребам, і деталей життя в бджолиній сім'ї. Потрібно знати, яким чином еволюціонують сім'ї, для того, щоб підвищувати їх працездатність і витривалість.

Огляд гнізда є засобом профілактики від багатьох проблем, але для того, щоб проводити його правильно, потрібно знати технологію цього процесу. Огляд родини - це практично одна з найважливіших частин всього праці пасічника. Слід знати, як часто і яким чином слід проводити огляд для того, щоб не порушити неправильним вторгненням продуктивність родини.

Ця інформація - лише мала частина всього, що слід знати початківцю бджоляру. Але тим, хто не відступиться і вирішить іти до кінця, не слід боятися великої кількості інформації, так як всі ці нюанси пізнаються в процесі діяльності бджоляра і при практиці освоюються досить легко.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TFdTdqX4YOM