Як упоратися зі страхами дитини.

Дитячі страхи - це емоційна реакція дітей на різні ситуації і об'єкти, які сприймаються ними як загрозливі. Страх має безліч характеристик і змінюється в залежності від віку дитини. Надавати допомогу в боротьбі з дитячими страхами - безпосередній обов'язок батьків. Будь-який страх може серйозно торкнутися внутрішній світ малюка і вплинути на його подальше життя.
Вам знадобиться
  • - запастися терпінням і розумінням.
Інструкція
1
Серйозно поставтеся до всіх заяв, страхам і побоюванням вашої дитини. Не смійтеся над тим, що він розповідає, що не дратуйте його.
2
Підберіть зручний момент, коли в малюка буде гарний настрій, і обговоріть з ним його страхи. Ваше головне завдання - зрозуміти, що саме турбує дитину і те, що є причиною страху.
3
Дайте дитині зрозуміти, що він не самотній. Поясніть, що всі люди чогось бояться або розкажіть йому про свої дитячі страхи.
4
Ведіть себе спокійно і впевнено. Не забувайте, що перелякані діти відчувають брак впевненості. Дайте дитині відчути, що ви його підтримуєте і контролюєте ситуацію.
5
Чи не соромте дитини за почуття страху. Тоді він стане приховувати його від вас, а страх тільки посилюватиметься. В цьому випадку дитина може відчути себе абсолютно самотнім, що часто призводить до депресії.
6
Ніколи не виховуйте дитину страхом. Пам'ятайте, дитина, якого заради послуху лякають чортом чи злим дядьком, зростає боязким, недовірливим і замкнутим у собі.
7
Запропонуйте дитині намалювати свої страхи. Дайте йому олівці, папір і попросіть зобразити їх в яскравому кольорі. Потім придумайте про чудовиськ веселу казку, в якій вони стають добрими і хорошими. Поступово малюк заспокоїться і почне справлятися зі своїми страхами самостійно.
8
Частіше хваліть дитину за будь-яке подолання страху. Для нього це найкраще заохочення. Ні в якому разі не давайте малюкові зрозуміти, що ви стали його менше любити або поважати за його страхи.
9
Створіть гармонійну атмосферу в сім'ї. Оточіть малюка любов'ю, турботою, увагою і не залишайте його наодинці зі своїми страхами.
10
Не перевантажуйте фантазію дитини. Відмовтеся від агресивних мультфільмів, книг, іграшок та музики.
11
Не залишайте дитину одну з незнайомими для нього людьми.
12
Розповідайте дитині перед сном добрі казки та історії, в яких присутня позитивний герой. Тоді дитина буде асоціювати себе з таким хоробрим героєм і йому буде простіше перемогти всі свої страхи.
Корисна порада
У разі необхідності, обов'язково зверніться до психолога.
Страх смерті притаманний кожній людині, яка живе на землі, комусь більшою, а комусь у меншій мірі. Починаючи з чотирьох- п'ятирічного віку, коли дитина вперше усвідомлює, що таке смерть і закінчуючи глибокою старістю, людині доводиться боротися зі своїм страхом. Деякі справляються з цим шляхом звернення до релігії, деякі вивчають філософські праці, а хтось використовує психологічні прийоми.
Інструкція
1
Людська психіка здатна сама боротися зі страхом смерті. Це можна побачити на прикладі того, як справляються з цим страхом маленькі діти, недавно які дізналися про те, що вони коли-небудь помруть. Приміром, дивлячись на те, як про них піклуються мама і тато, діти вірять в рятівника, який встигне в найостанніший момент врятувати їх від смерті. В якості рятівника може виступати як родич, який користується у дитини найбільшою любов'ю і авторитетом, так і супермен з мультфільму.
2
Доросла людина може позбутися страху смерті таким же способом - повірити в рятівника. На відміну від дітей, дорослих на смертному одрі врятує Бог, позбавивши від мук. Якщо ви дотримуєтеся релігії, що обіцяє вічне життя, повну приємних моментів, страх смерті вам не загрожує. Адже смерть для вас буде лише переходом до більш приємного проведення часу.
3
Ще один психологічний механізм, що дозволяє дорослій людині справлятися із страхом смерті - це переконаність у власній унікальності. Цьому не потрібно вчитися, така переконаність спочатку закладена в кожній людині, яким би розсудливим він не здавався. В глибині душі людина переконаний, що незважаючи на те, що інші люди вмирають, його це ніколи не торкнеться.
4
Щоб позбутися страху смерті, почитайте праці філософів. Практично кожен з них так чи інакше торкався теми марності буття. Цицерон сказав: «Сенс занять філософією - підготовка до смерті». Можливо, роздуми наймудріших людей усіх часів і народів допоможуть вам змиритися зі смертю.
5
Спеціально підсилюйте свій страх смерті. Доведіть себе до паніки, уявіть свою смерть в найжахливіших подробицях. Поплачте. Після цього ви станете менше боятися смерті, адже ви вже один раз «померли» і нічого страшного не трапилося.
6
Один з найбільш дієвих способів подолати свої страхи - посміятися над ними. Згадайте дитячі анекдоти про смерть, уявіть її в безглуздому образі (наприклад, старухи, яка втратила свою косу). Після цього смерть вже не здаватиметься вам таким грізним і могутнім ворогом.