Як впоратися з запорами у дитини. чи можна вазелінове масло пити грудничку.

Запор у маленької дитини завжди викликає у батьків легку тривогу і паніку. Адже жорсткі калові маси здатні заподіяти біль малюкові, пошкодити пряму кишку і викликати страх. Тому боротися з дитячим запором необхідно якомога швидше.
Інструкція
1
Найчастіше причиною дитячих запорів є нестача рідини в організмі дитини. Тому, в першу чергу, щоб уникнути запору давайте дитині більше пити. Перед кожним годуванням обов'язково давайте дитині попити трохи чистої води.
2
Щоб справитися з запором і відрегулювати стілець дитини, давайте йому більше овочів і зелені.
3
Пишним засобом в боротьбі з запором у дітей буде курага і чорнослив. Залийте курагу або чорнослив гарячою водою, дайте трохи постояти і погодуйте малюка отриманими солодкими ягідками. Крім того, можете дати дитині попити морквяний або сливовий сік.
4
Можете скористатися старим бабусиним методом. Для цього натщесерце дайте випити дитині 1 чайну ложку вазелінового масла. І ще 2 рази по 1 чайній ложці перед самим годуванням.
5
Радикальними заходами в разі запору є гліцеринові свічки і клізма. Але відразу до них краще не приступати. Почніть з того, що змастіть задній прохід дитині вазеліном і туди ж клізмою пустите невелика кількість вазелінового масла. І тільки в тому випадку, якщо це не допоможе, приступайте до більш болючим і неприємним процедурам.
6
Якщо ваша дитина ще не ходить на горщик, то при боротьбі з запором ви можете привчити малюка і до горщика. Головне щоб він зрозумів, що какати в горщик менш болісно, ніж в памперс або мимо нього. Тут же небезпечний і зворотний момент. Дитина може зненавидіти горщик, як атрибут болю під час спорожнення кишечника.
7
Ну і нарешті, в боротьбі з дитячим запором дуже важливий психологічний момент. З дитиною необхідно розмовляти на цю тему, не залежно від того, якого він віку. Звичайно, вирішити проблему тільки психологічною підтримкою не можна, але якщо ви не будете підтримувати дитину в цей важкий період, це може обернутися серйозними проблемами зі здоров'ям і навіть з психікою.