Як розморозити холодильник.

Якщо в морозильній камері вашого холодильника наросла товста крижана «шуба», значить, настав час розморожування. В принципі, можна, звичайно, обійтися і без цього трудомісткого процесу - адже за великим рахунком шар «інею» не впливає на роботу агрегату (хоча трохи знижує його охолоджуючі здібності). Але якщо обсяг морозилки вже скоротився вдвічі, а кришка перестала закриватися - все-таки пора приступати!
Інструкція
1
Першим ділом відключіть холодильник і відкрийте навстіж дверцята морозильника. І негайно звільніть холодильник від накопичених в ньому продуктів. Вміст морозильника на час розморожування можна помістити в спеціальні термоизолирующие пакети (їх часто можна побачити в супермаркетах у відділі заморожених продуктів), або ж просто обернути в кілька шарів поліетилену або газет. Складіть все заморожене і швидко псується в таз і приберіть в найхолодніше місце в будинку.
2
Поставте на верхню полицю холодильника таз, в який стікатиме вода. На нижні полки покладіть ганчірки (найкраще - бавовняні, вони відмінно вбирають воду). Воду з тазика доведеться періодично виливати, а ганчірки - систематично міняти і вичавлювати.
3
Не варто відколювати крижану кірку ножем або іншими гострими предметами: ви можете випадково пошкодити испарители холодильника. Якщо хочеться прискорити процес розморожування (який може зайняти кілька годин) - можна помістити всередину морозильної камери каструлю або миску з гарячою водою, поставивши її на підставку для гарячого (прямого контакту крижаного випарника і гарячої каструлі треба уникати). Замість каструлі можна використовувати гумову грілку з гарячою водою.
4
Після того, як морозильна камера повністю відтанула, її треба витерти насухо і залишити трохи «провітритися». В цей час ми слухаємо з холодильника всі внутрішні полички і ящики, як слід миємо й протираємо їх. Стінки і дверці холодильника також моєму ледь теплою водою, в яку можна додати трохи соди - це допоможе позбавитися від запахів.
5
Тепер холодильник можна включати в мережу - і повертати продукти на своє законне місце. Через пару годин холодильник закінчить «набирати холод» і перейде на роботу в своєму звичайному, «штатному» режимі.
Своєчасне розморожування холодильника є обов'язковою умовою його правильної експлуатації. Однак ця процедура займає досить багато часу, і господині свідомо не поспішають з нею. Подібне зволікання може порушити роботу приладу і в подальшому призвести до його поломки. Існують способи швидкого і безпечного розморожування холодильника .
Вам знадобиться
  • - кілька чашок;
  • - тепла вода;
  • - фен або вентилятор;
  • - махрова ганчірка;
  • - харчова сода або сіль.
Інструкція
1
Перш ніж розморожувати холодильник, необхідно повністю звільнити його від продуктів харчування. Овочі, фрукти та консерви у фабричній упаковці допустимо тимчасово залишити на кухні. Молочні та м'ясні продукти приберіть в прохолодне місце. В якості імпровізованого льодовика можна використовувати великі шматки замороженого м'яса. Загорніть їх у кілька шарів поліетилену і покладіть разом з швидкопсувними продуктами. Так ви забезпечите низьку температуру зберігання своїм запасам.
2
Коли ви звільнили холодильник, відключіть його від живлення. Розкрийте дверцята холодильної та морозильної камери для того, щоб тепле повітря проник всередину приладу. Поставте на нижні полки обох відділень ємності для збору талої води. На підлогу перед холодильником краще покласти тканину, яка вбере вологу, що утворюється в процесі розморожування.
3
Повне розморожування холодильника займає в середньому 5-6 годин. Для того щоб істотно прискорити цей процес, наповніть кілька чашок теплою водою і поставте їх в холодильник. Вода не повинна бути занадто гарячою, оскільки високі температури можуть легко вивести прилад з ладу.
4
Швидко видалити крижану кірку з бічних стінок холодильника можна за допомогою грілки з теплою водою. Обережно притулите її до крижаних наростів, дочекайтеся їх відтавання і приберіть відвалами шматочки льоду. Використання теплої води значно прискорить процес розморожування, і холодильник буде готовий до використання вже через 2 години.
5
Ще менше часу на розморозку піде, якщо використовувати звичайний фен або вентилятор. Направте струмінь теплого повітря на крижану кірку і прогрівайте її доти, поки вона не відстане від стінок приладу. Шматочки льоду і зайву вологу видаліть за допомогою ганчірки.
6
Після розморожування холодильника ретельно протріть обидві камери теплою водою. Сильні забруднення відчистите харчовою содою або сіллю, ці речовини є також хорошими дезінфекторами. Потім насухо протріть стінки приладу. Поставте продукти на місце і підключіть холодильник до електромережі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=a2DdhY6lsbQ
Зверніть увагу
Щоб уникнути поломок не рекомендується розморожувати холодильник швидким способом занадто часто. Якщо час дозволяє, краще дати йому розморозитися природним шляхом.