Як зробити систему поливу.

Незалежно від того що господарі воліє вирощувати на дачі або присадибній ділянці - фрукти, овочі, квіти або газонну траву, всьому потрібно грамотний і своєчасний полив. Найпростіший спосіб організувати доставку води до кожної рослини, це монтаж автоматичного поливу.
Інструкція
1
Намалюйте ескіз системи поливу. Проміряйте і порахуйте довжину необхідних вінілових шлангів діаметром? дюйма. Довжина шлангів залежить від довжини поливається поверхні і кількості ліній поливу.
2
У пластиковій ємності об'ємом 100 - 200 л. (Залежно від поливається площі) з закручується широкою кришкою, відкрутіть кришку і просвердлите в ній кількість отворів, що відповідає кількості поливних ліній.
3
У просвердлені отвори вставте штуцери з затягують гайки і прокладками. Між прокладками і кришкою нанесіть невеликий шар герметика, що б уникнути протікання води. Встановіть на кожен слив кран, яким регулюється подача води на поливали поверхню.
4
У верхній частині ємності зробіть отвір під штуцер з краном, для подачі води. Перед краном встановіть змінний фільтр води. У торці верхньої частини зробіть кілька отворів для потрапляння повітря в ємність.
5
Зробіть підставу для ємності таким чином, що б зручно було регулювати подачу і витрата води. Підстава зробіть з чотирьох цегляних стовпів і покладіть на них лист металу з отвором менше діаметра ємності. Простору між стовпами повинно вистачати для маніпуляцій з кранами випуску води.
6
Зберіть всю конструкцію. Встановіть на основу. У вініловій шлангу, в залежності від кількості і сорти рослин, виконайте отвори і вставте в них водовипуски. Краю шлангів закрийте гумовими, пластиковими, або дерев'яними заглушками.
7
Щоб шланги не лежали на землі і не засмічувалися водовипуски, уздовж грядок встановіть вертикальні стійки і прикрутіть шланги дротом до них. Висота розташування залежить від виду рослин.
8
Підключіть шланг подачі води. Відкрийте вентиль і заповніть ємність водою. Відкрийте по черзі крани для випуску води. Перевірте, що б не було течії. Якщо є протікання, то на проблемні місця поставте хомути або загерметизуйте силіконом.
9
Якщо подача в систему води відбувається за допомогою електронасоса, то поставте таймер. Прорахуйте час заповнення системи і відрегулюйте таймер. Тоді система працює без участі людини.
Корисна порада
1. Для кращого поливу встановіть на кінці шлангів лійки. 2. Не забувайте на зиму злити воду з ємності і прибрати шланги на зберігання.