Як висушити масляні фарби. олійні фарби покрити лаком.

  •  Олійний живопис набула популярності в Європі ще на початку XV століття і до цих пір є одним з найбільш складних і вимагають майстерності видів живопису. Складна структура фарби, виготовленої на основі рослинної олії, вимагає обережності у використанні і уявленні про хімічних процесах, що відбуваються при висиханні барвника.
  •  Олійними фарбами малюють на дерев'яній поверхні або на грубому бавовняному полотні, покритому акриловим грунтом. Додаткова прошарок між основною картини і фарбами необхідна для того, щоб масло з фарби завчасно не входило в картину - так живопис буде більш довговічною і яскравою. Якщо занадто швидке висиханням масляної фарби негативно позначиться на якості картини, то чекати довгий час висихання просто незручно, адже масло слід покрити лаком для фіксації і збереження малюнка. Як же вирахувати сприятливий час для сушки масляної фарби?
  •  Час висихання олійної фарби безпосередньо залежить від основи, на якій замішаний барвник. Відомо, що фарби з різними пігментами найчастіше замішані на лляній олії, в той час як білі або прозорі фарби містять в собі макове масло. Воно більш прозоро, але сохне набагато довше льняного. У сучасні масляні фарби додають сикативи - спеціальні речовини, що прискорюють процес висихання. Додавайте до складу фарби трохи сикативу і лаку, щоб намальована картина швидше висохла.
  •  Готову картину зберігайте в теплому сонячному місці для повного висихання, однак не піддавайте дії прямих сонячних променів або спека: масло може просто розтектися. З цієї ж причини не використовуйте гаряче повітря фена - фарба або потече, або висохне і відразу потріскається, що зіпсує картину. Ви можете лише злегка підсушити олійні фарби, направивши на них струмінь холодного повітря з фена. Будьте обережні. Невелику за обсягом картину можна спробувати підсушити в духовці або мікрохвильовій печі. При цьому фарби злегка змінять свій колір, і картина стане схожою на антикварну.
  •  Якщо картина висихає правильно, то спочатку її поверхня покривається захисною плівкою, що утворюється з лляної олії. На цей процес йде приблизно тиждень. Висихання глибоких шарів фарби займає від кількох місяців до кількох років. Як правило, лаком масляну картину покривають через рік після закінчення роботи.
При проведенні ремонту в квартирі люди не обходиться без фарбувальних робіт. А будь-які фарби, навіть найякісніші, мають запах, від якого хочеться швидше позбутися, особливо, якщо доводиться багато часу проводити в приміщенні. Для цього необхідно висушити фарбу, що дуже непросто, якщо вона зроблена на масляній основі. Для прискорення сушіння можна скористатися кількома способами.
Вам знадобиться
  • -сіккатів;
  • -будівельний фен;
  • -інфрачервоні обігрівач.
Інструкція
1
Цієї проблеми перед вами не буде взагалі, якщо ви заміните довго висихають масляну фарбу алкидной. Емаль хорошої якості висихає за кілька годин, максимум - дня за півтора. Купуючи фарбу, зверніть увагу на те, що написано на банці: там є інформація і про час її висихання. Хоча, звичайно, виробник вказує цей час без поправки на вологість і температуру.
2
Якщо ж ви вирішили використовувати масляну фарбу, придбайте і сикатив - каталізатор окисної полімеризації. Цей склад додають у фарбу спеціально для того, щоб вона швидше сохла.
3
Не варто фарбувати холодні поверхні при низьких температурах. Фарба в таких умовах швидше загусає, погано розтирається і довше сохне. Перед фарбуванням прогрійте приміщення.
4
Щоб фарба висихала швидше, наносите її тонким шаром за допомогою валика або кисті. Якщо виявиться, що через фарбу просвічує поверхню, через добу повторіть процедуру.
5
Щоб процес окислення масляної плівки проходив швидше, забезпечте приплив свіжого повітря в кімнату. Добре, якщо він буде циркулювати, тому можете включити вентилятор або організувати протяг.
6
Фарба швидше висихає при підвищеній температурі і зменшеною вологості. Для масляної фарби підвищена температура навіть рекомендується, тому покриття, висохле при кімнатній температурі, має невисоку твердість і водостійкість, швидко руйнується під впливом лугів.
7
Спробуйте використовувати для висушування фарби будівельний фен. У ньому є спеціальний режим для цього. Про умови його експлуатації можна прочитати в паспорті приладу. Але різко змінювати температуру повітря або занадто наближати фен до фарбується місця в будь-якому випадку не слід, інакше фарба може потріскатися.
8
Якщо ви пофарбували і хочете висушити невеликі деталі, їх можна спробувати покласти біля батареї централізованого опалення або навіть підсушити в духовці при температурі не більше 60 градусів.
9
Обігрівач, дія якого заснована на інфрачервоному випромінюванні, теж прекрасно підійде для вирішення вашого завдання, тому інфрачервоні промені вільно проникають крізь шар фарби. І, таким чином, вона нагрівається зсередини. Розчинник, який є в її складі, з внутрішнього шару переходить у зовнішній, фарба краще розтікається по поверхні і швидше сохне.