Як зберігати лілії. Як зберігати цибулини лілії в зиму.

Лілія - розкішний квітка, яка, безумовно, є прикрасою будь-якого садової ділянки, підвіконня і чудово виглядає у звичайнісінькій вазі. Якщо ви стикаєтеся з проблемою збереження цього прекрасного рослини вперше, запам'ятайте кілька простих порад, які допоможуть продовжити вам радість його споглядання.
Вам знадобиться
  • - Лілії;
  • - контейнери з грунтом;
  • - лапник;
  • - сухе листя;
  • - цибулини.
Інструкція
1
Якщо вам подарували зрізану лілію, необхідно підрізати стебло на 2-3 см і поставити її в чисту воду в вазу або іншу підходящу ємність. Зрізана лілія зазвичай дуже добре стоїть, її закриті бутончики через деякий час відкриваються і дарують незрівнянний аромат і неземну красу всім оточуючим. Найоптимальніша температура для зберігання квітки у вазі - 5 градусів тепла. Зазвичай лілії дарують один одному саме восени, ще до пуску систем опалення. Тому в прохолодній кімнаті ці квіти прекрасно стоять. Якщо ж ви хочете, щоб гілка лілії прожила довше в жаркій погоді, виберіть для неї саме прохолодне місце в будинку.
2
Якщо ж ви хочете отримати з осінніх цибулин лілії прекрасні квіти вже ранньою весною і купуєте їх на вигонку, необхідно дотримуватися специфічні умови зберігання. Після покупки цибулини необхідно помістити у вологий торф або тирсу і поставити в прохолодне подпол або холодильник на два-три місяці. Якщо в приміщенні, яке ви обрали для вигонки, немає світла, ніяких додаткових заходів не потрібно. Якщо ж кімната освітлена, ємності з цибулинами лілій необхідно прикрити непрозорим матеріалом. Коли через кілька місяців над поверхнею з'являться паростки, контейнери можна переставити в більш тепле приміщення і почати поливати. Якщо дотримуватися цих правил, вже до початку березня на вашому вікні з'являться прекрасні бутони.
3
Якщо ви вирощуєте лілії у себе на дачній ділянці, догляд і зберігання в зимовий період не складе для вас великої праці. Ці рослини прекрасно зимують у грунті і переносять заморозки. Проте різні сорти відрізняються по зимостійкості, тому необхідно враховувати це при осінній підготовці ділянки до зими. Морозостійкі сорти можна і зовсім не утеплювати, а якщо сорт лілії среднеморозостойкій або слабоморозостойкій, обов'язково утеплите грунт безпосередньо перед тим, як почнуться холоди. Ділянка з ліліями можна прикрити сухими опалим листям, сухими легкими гілочками або ялиновим гіллям. Таким чином ви збільшите кількість снігу в цьому місці і захистіть свої улюблені квіти від зимових холодів і холоднечі.
Зверніть увагу
Якщо ви купуєте цибулини на вигонку, дуже важливо оглядати їх з усіх боків. На здорової цибулині не повинно бути ніяких плям, а денце її завжди сухе і щільне. Якщо придбати цибулину поганої якості, зиму вона, швидше за все, не переживе
Корисна порада
Якщо хочете, щоб зрізана лілія стояла у вазі довше, капніть в воду краплю засобу для миття посуду. Для рослини таку кількість абсолютно нешкідливо, а бактерії у воді будуть знищені.