Як розширити вузьку кімнату. Як розташувати меблі в довгій кімнаті.

Довгі вузькі кімнати присутні в багатьох типових квартирах будівлі радянських часів. Не завжди є можливість розширити кімнату, знісши перегородку - це і досить важко оформити, та й обійдеться недешево. Давайте подумаємо, як же розширити вузьку кімнату, не вдаючись до таких радикальних заходів.
Вам знадобиться
 • - Світлі і більш насичені за кольором шпалери;
 • - Світла і яскрава фарба;
 • - Меблі для кімнати;
 • - Дзеркала;
 • - Стелажі відкритого типу.
Інструкція
1
Підберіть для обробки торцевих стін більш яскраву і насичену фарбу або шпалери - візуально такий прийом робить кімнату більш квадратної. Якщо вікно розташоване в торцевій стіні, то повісьте штори насиченого кольору, а протилежну стіну прикрасьте розписом, що займає весь периметр. Підійде й драпірування, все, що зробить короткі стіни заметней, ніж длінние.Для обробки довгих стін підберіть світлі тони фарби або шпалер, можна з легким блиском.
2
Розширте дверний отвір, якщо він розташований в довгій стіні, і зробіть арку замість глухий міжкімнатних дверей або самі двері поміняйте на більш світлу з достатком прозорого скла. Цей прийом візуально збільшує ширину кімнати за рахунок сусідніх помещеній.Положіте ламінат або паркет так, щоб смужки розташовувалися поперек довгої стіни, а не вздовж - це теж допомагає розширити простір.
3
Розставте меблі не вздовж довгою поздовжньої стіни, як зазвичай роблять, і в цьому випадку ситуація тільки погіршується, а ближче до торців кімнати. Наймасивніші предмети меблів розташуйте ближче до коротких стінах, щоб за рахунок них вкоротити довгі. Відведіть торцеву стіну, протилежну вікну, під шафу-купе, контрастного стінам кольору, більш темного і насиченого. На довгу стіну повісьте велике дзеркало - воно візуально розширить комнату.Цвет меблів, яка стоїть біля поздовжніх стін, максимально наблизьте до тону самих стін. Бажано, щоб меблі була низькою і без зайвого декору.
4
Простір кімнати поділіть на зони, розташовані поперек. Спорудіть подіум, щоб вийшов ефект кімнати в кімнаті. Наскрізні стелажі прекрасно справляються із завданням поділу простору, те саме можна сказати і про зеленому куточку з кімнатних рослин. Комп'ютерний або письмовий стіл у формі кута відокремить вашу робочу зону від решти кімнати.
5
Всі ці способи візуального розширення вузької кімнати можна використовувати одночасно і комбінувати між собою, як ви захочете. Якщо все буде зроблено зі смаком, то ніхто й не запідозрить, що ваша кімната більше нагадує коридор і планування квартири далека від ідеальної.
Розширити кімнату можна в буквальному сенсі, зламавши стіни приміщення. Але шлях цей досить складний і дорогий, тому, якщо ресурсів для його реалізації немає, то є простіші способи візуально зробити кімнату більше.
Вам знадобиться
 • Полки
 • Зеркала
 • Лампы
 • Молоток
 • Шуруповерт
 • Дюбеля
 • Журналы по дизайну інтер'єрів
Інструкція
1
Найпростіший спосіб звільнити простір і розширити кімнату - полки. На полиці можна скласти книги і дрібні сувеніри, які зазвичай заповнюють цілі шафи.
2
Полки можуть бути не тільки на рівні очей, а й у самої стелі. Мало того, що у вас буде більше простір під різні непотрібні речі, які давно хотілося прибрати куди подалі, але викинути не повертається рука, так додатково до цього полки в стелю володіють чудовим оптичним ефектом - він здається вище.
3
Гарну службу для візуального розширення простору маленької кімнати можуть надати дзеркала. Не обов'язково розвішувати десятки дзеркал на всю стіну. Навіть невеликі стильні дзеркальця розвішані тут і там відображають поверхні і забезпечують той же ефект, що і великі.
4
Використовуйте більше світла. Добре освітлені (як природним, так і штучним світлом) простору здаються об'ємніше.
5
Намагайтеся використовувати в дизайні стін і простору певний колір. Це не означає, що вся кімната і всі предмети в ній повинні бути, наприклад, тільки білими, але постарайтеся зберігати колірну схему приміщення в межах одного сімейства квітів. Цяточки і дрібні смужки контрастних кольорів візуально роблять кімнату набагато тісніше.
6
Пускай в маленькій кімнаті обов'язково буде великий острів - великий предмет обстановки - наприклад, диван або ліжко. У це важко повірити, проте наявність одного-двох таких предметів інтер'єру в кімнаті змушують її здаватися більше, ніж у випадку, коли то тут, то там розставлені дрібні предмети.