Як зробити альтанку.

Це раніше дача асоціювалася насамперед із підсобним господарством, городом. Зараз дача - перш за все, місце відпочинку. І тому на ній необхідна альтанка. Вона вкриє від пекучого сонця, вітру і дощу. У ній можна пити чай, розмовляти, читати книжку. Просту альтанку можна побудувати на дачі своїми руками.
Вам знадобиться
  • Брус, стовпчики, дошки, покрівельні матеріали, рівень, бетон.
Інструкція
1
Перш за все, виберіть підходяще місце. З вашої альтанки повинен відкриватися красивий вигляд. Після цього можна приступати. Насамперед треба зробити фундамент. Для такого легкого споруди, як альтанка, підійде найпростіший - стовпчастий. Його зовсім нескладно зробити. Намітьте на землі контур майбутньої альтанки. Зніміть всередині цього контуру весь родючий шар землі. Це робиться, щоб у майбутньому під підлогою альтанки не збиралася волога. Далі візьміть підготовлені заздалегідь стовпи. Вони можуть бути азбестоцементними, кам'яними, цегляними або навіть дерев'яними. Якщо дерево правильно обробити антисептичними матеріалами, воно не згниє років 10-15.Столби вкопати в землю, на глибину замерзання. При цьому треба дуже ретельно перевіряти за допомогою рівня, чи достатньо прямо вони стоять. Адже від цього залежатиме міцність фундаменту. Для вірності краще залити стовпи розчином бетону. Потім зверху всіх встановлених стовпів покладіть руберойд, це забезпечить гідроізоляцію.
2
Тепер прийшов час приступити до будівництва підстави для альтанки. Воно робиться з бруса 100 на 100. Цей брус треба покласти на вкопані стовпчики і закріпити. Потім слід поставити на підставу по периметру інші стовпчики, які будуть служити підтримкою самої альтанці. Їх треба закріпити і також дуже уважно, за допомогою рівня перевірити вертикальність установки. Після цього зверху зробити пропили під майбутнє кріплення.
3
Після цього потрібно підготувати підставу для даху. Це робиться на землі. Спершу треба з'єднати посередині дошки з бруса. Щоб майбутнє підстава була міцніше, місце з'єднання зміцнюють додатково. По краях також потрібно зробити пропили. Вони забезпечать входження підстави в стовпчики підтримки альтанки. Після цього підставу можна монтувати. Зсередини дах можна обшити вагонкою, зовні покрити черепицею, шифером, покрівельним залізом або простим рубероідом.Теперь час робити підлогу. Його краще спорудити з бруса або дощок-п'ятдесятку. Вони прибиваються до основи. Стіни дачної альтанки можна зробити по-різному - суцільними, гратчастими. Це цілком звавісіт від вашої фантазії.
Корисна порада
Щоб домогтися розміщення опорних стовпів фундаменту в одній плосості, можна пригвинтити їх до дошки і занурювати в бетон одночасно. Каркас знімається тільки коли бетон застигне.