Як підстригти собаці кігті.

Кігті у собак знаходяться в процесі постійного росту, так само, як і нігті на руках у людей. Великі собаки, які постійно гуляють з господарем і бігають по асфальту, стачивают їх об шорстку поверхню. А ось маленьким песикам, які гуляють будинку по паркету і рідко виходять на вулицю, кігті необхідно стригти раз на тиждень, максимум - у дві, інакше вони просто будуть заважати їм нормально пересуватися.
Вам знадобиться
  • Кусачки для кігтів (тріммер), собача пилочка у вигляді напилка з напиленням, кровоспинний порошок.
Інструкція
1
Невелику собаку зафіксуйте в положенні сидячи на ваших колінах. Однією рукою обхопіть її тіло і захопіть лапу, другий рукою ви будете підстригати кігті. Таке положення забезпечує досить жорстку фіксацію. Ви можете поставити собаку на стіл, але в цьому випадку вам буде потрібно помічник, який забезпечить її нерухоме положення.
2
Зістригати треба тільки омертвілу частина кігтя, яка не харчується кров'ю. Натисніть великим пальцем на подушечку лапи собаки, подовжуючи її пальці. При візуальному огляді на чистих і світлих пазурах ви зможете побачити межу зони, яку необхідно зрізати.
3
Користуючись триммером, отстрігать кігті під кутом в 45 градусів в положенні, коли кінчики триммера спрямовані убік кінчика кігтя. Якщо у собаки темні кігті і межі зони, яку необхідно зрізати, не видно, то зріз робіть кілька разів, поки на ньому не з'явиться чорна точка. На цьому необхідно зупинитися, щоб не порізати собаку.
4
Не забудьте підстригти і прибулі пальці, які розташовані вище за інших і можуть бути не видно в шерсті. Оскільки собака не спирається на них при ходьбі, кігті на них можуть рости дуже швидко і навіть є небезпека того, що вони можуть врости в лапу, заподіюючи собаці біль при ходьбі.
5
Після того, як кігті підстрижені, обробіть їх пилою, щоб їхні гострі краї не подряпали собаку і решти членів сім'ї. Собаці ця процедура може не дуже подобатися, тому постарайтеся відшліфувати їй кігті кількома впевненими рухами. Після такого «манікюру» кігті собаки не повинні при ходьбі стосуватися підлоги.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IElwXCfQ7-M
Корисна порада
Якщо випадково ви все-таки порізали лапу собаки, то використовуйте порошок для зупинки крові, просто посипте їм ранку.Чем частіше ви стрижете кігті собаці, тим краще - чутлива ділянка відсувається вглиб когтя.Пріобретіте для своєї собаки високоякісний триммер, він прослужить дуже довго і збереже гостроту кінчиків, гарантуючи якісну і рівну обрізку навіть для твердих собачих пазурів.