Як знайти кеш браузера. де папка кеш в linux.

Кеш являє собою тимчасову пам'ять браузера, туди зберігаються картинки, анімації з завантажуваних веб-сторінок. Як знайти цю інформацію і де вона зберігається на комп'ютері?
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - браузер.
Інструкція
1
Знайдіть робочу папку браузера. Кеш являє собою звичайну папку, в якій зберігаються тимчасові файли. Вона і буде носити назву cache. Якщо ви використовуєте операційну систему Linux, відкрийте домашній каталог користувача, перейдіть в папку браузера. Наприклад, якщо використовується браузер Опера, папку з кешем можна знайти тут: ~/.opera/cache/. Якщо використовується Firefox варто провести в папці mozilla/firefox/[випадковий номер профілю] .default/Cache/.
2
Відкрийте наступну папку, якщо використовуєте операційну систему windows XP і браузер Опера, щоб знайти місце розташування кешу: C: \ Documents and Settings \ [ім'я користувача] \ Local Settings \ Application Data \ Opera \ Opera [версія] \ cache . Якщо у вас браузер Firefox, значить відкрийте адресу C: \ Documents and Settings \ [ім'я користувача] \ Local Settings \ Application Data \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \ [випадковий номер профілю] .default \ Cache.
3
Зайдіть в папку і ви побачите величезну кількість файлів, які названі безглуздо і вам ці назви ні про що не говорять. У файлах кеша немає розширень. Якщо ви використовуєте операційну систему Linux, то більша частина файлів буде визначена файлової системою, і ви побачите відповідні значки. В операційній системі Windows такого немає, тому вам буде складніше впізнати потрібний вам файл з кешу. Але це можна виконати не тільки по найменуванню та розширення файла. Якщо ви хочете знайти кеш, щоб витягнути з нього картинку або відеозапис, зайдіть в папку, в якій він зберігається, відразу ж після перегляду зображення або відеозаписи на веб-сторінці. У папці з кешем виставте режим перегляду «Таблиця» і відсортуйте інформацію за датою зміни. Також можна виконати сортування за розміром. Зазвичай тимчасові файли дуже маленькі, а потрібні вам, наприклад, зображення або відеозаписи, будуть важити значно більше.
4
Використовуйте інструменти браузерів, наприклад, введіть в адресному рядку браузера Opera команду Opera: cache, і він буде представлений на екрані. Тут зробіть пошук по потрібним критеріям (тип файлу, розмір). Також буде відображений джерело даного файлу. Для того щоб переглянути кеш в браузері Mozilla Firefox, наберіть в адресному рядку команду about: cache.
Зверніть увагу
Відповідь: а) в браузері Internet Explorer клацнути правою кнопкою миші по значку IE на робочому столі, натиснути "Властивості" і натиснути на кнопку "Видалити файли". б) в браузері Mozilla FireFox в меню натиснути Інструменти => Налаштування, вкладка "Додатково", далі "Мережа" і "Очистити кеш".
Корисна порада
Кеш браузера - це копії веб-сторінок, вже переглянутих користувачем. При спробі повторного перегляду цих сторінок браузер (або проксі-сервер) вже не буде запитувати їх з веб-сервера, а витягне з кеша. Застосування кеша знижує навантаження на мережу і підвищує швидкість завантаження сторінок. Більш детальну інформацію про кеші браузера ви зможете знайти в Яндексі.