Як відучити кота дряпатися і кусатися.

Плюшевий малюк, якого ви принесли в дім, раптом опинився кусючі монстром з гострими кігтиками? Таке нерідко буває з кошенятами. Не варто чекати, поки це пройде само собою. Краще приступити до рішучих дій і поступово відучити кошеня кусатися і дряпатися.
Інструкція
1
Навіть якщо порода вашого агресора - російська блакитна, британська блакитна, сіамська або перська - не впадайте у відчай, незважаючи на те, що зазвичай представники цих порід володіють не найстійкішою психікою.
2
Пам'ятайте: всі кошенята дряпаються і кусаються. Для них це один із способів пізнання світу. Крім того, кішки - по природі хижаки, і граючи, кошеня, просто відпрацьовує правила поведінки з жертвою.
3
Чи не пестіть кота в будь-який момент часу. Котам не подобається прояви фамільярності на їх адресу, тому вони і випускають кігті.
4
Якщо котик прихворів або поранився, навіть не пробуйте приголубити його, щоб пошкодувати. Якщо ж мугикаючи на вигляд цілком здоровий, але так і норовить вас полоснути кігтями, коли ви доторкуєтесь якоїсь частини його тіла, віднесіть його до ветеринара, щоб перевірити, чи не занедужав чи улюбленець.
5
Дізнайтеся, чи не живуть у дворі вашого будинку бродячі коти. Ваш вихованець, ще вчора такий ласкавий, може просто злякатися, якщо побачить або почує «чужих», а всю дотоле невідому йому агресію стане зганяти на вас. По можливості, закрийте йому доступ до вікна і купите в ветаптеці спеціальний спрей з «дружнім» запахом.
6
Подумайте, чим ще може бути наляканий ваш кіт. Можливо, йому не подобається запах вашої туалетної води або шум ремонту, що доноситься від сусідів. Зверніть увагу на кінчик хвоста: якщо він стрибає або навіть ходить з боку в бік, кішка може в будь-який момент кинутися на вас аж ніяк не з розпростертими обіймами.
7
Частіше грайте з кошеням. Постарайтеся, щоб під час ігор він не кусав вас за відкриті частини рук або ніг. Інакше згодом він буде сприймати їх як здобич. Якщо він затишно прилаштувався у вас на колінах і, мугикаючи, тихесенько випускає кігтики, обережно заправте їх назад в подушечки лапок, щоб котик, спочатку граючий кігтиками від задоволення, не став згодом випускати їх вже без приводу.