Як перев'язати голову. перев'язати пробитою головою.

Пов'язка на голову накладається при пошкодженнях м'яких тканин голови. Основне її призначення - перешкода попадання в рану інфекції. Голова перев'язується так, щоб пов'язка надійно трималася на голові, але при цьому не заважала пацієнтові.
Вам знадобиться
  • - бинт шириною 5-6 см
Інструкція
1
Посадіть пацієнта на стілець. Його голова повинна знаходитися на рівні ваших грудей. Виберіть той вид пов'язки, що буде зручний як вам, так і пацієнту.
2
Найпростішою є пов'язка «очіпок». Візьміть бинт шириною 5-6 см, відріжте від нього шматок завдовжки 80-90 см, він служитиме зав'язкою. Покладіть середину зав'язки на тім'я пацієнтові, а кінці залиште вільно звисати попереду вушних раковин. Попросіть помічника або самого пацієнта тримати бинт в натягнутому стані.
3
Візьміть в праву (для лівшів в ліву) руку залишився бинт і зробіть 2-3 циркулярних ходу навколо голови. Потім ведіть бинт по лобі до зав'язки. Оберніть навколо неї, потім ведіть до іншого кінця зав'язки по потилиці. Оберніть бинт навколо другої зав'язки і знову ведіть його по лобі до першої зав'язці.
4
Поступово піднімаючи до тім'я ходи бинта, перев'яжіть всю голову. Кожен наступний хід бинта повинен прикривати попередній на 2/3.
5
Після останнього ходу знову вправленої 2-3 обороту навколо голови і закріпіть бинт вузлом у якої-небудь зав'язки. Кінці зав'язок закріпіть під підборіддям.
6
Складнішою є пов'язка «шапка Гіппократа». Візьміть бинт шириною 5-6 см, розгорніть його і знову скрутіть, починаючи з кінців до середини. У вас повинно вийти 2 головки.
7
Середину бинта покладіть на лоб пацієнта і розкручуйте його у напрямку до потилиці. В області потилиці, де зустрінуться обидві головки, праву ведіть круговим ходом знову до чола. Ліву головку перекиньте через праву і по тімені так же ведіть до чола.
8
В області чола знову ведіть праву головку циркулярним ходом у напрямку до потилиці, а ліву - перекинувши через праву, косим ходом в цьому ж напрямку. Покрийте бинтом всю голову. Кінці зав'яжіть бантиком.
Корисна порада
Замість того, щоб розкручувати бинт для пов'язки «шапочка Гіппократа», ви можете взяти 2 бинта і зв'язати їх кінці один з одним в області чола.
Накладення пов'язки на голову є досить трудомістким і вимагає певної навички процесом. Однак вкрай бажано, щоб кожна людина, виявився в екстремальній ситуації, міг надати першу допомогу постраждалим. Як же перебинтувати голову?
Вам знадобиться
  • - бинт
Інструкція
1
Пов'язка «очіпок» Даний вид пов'язки застосовується при травмах волосистої частини черепа. Візьміть шматок бинта завдовжки 0,6-0,9 м. Накладіть середину стрічки на тім'яну частину черепа постраждалого таким чином, щоб її кінці звисали вниз перед вухами. Попросіть помічника утримувати стрічку в туго натягнутому стані. Візьміть інший бинт і оберніть його один раз навколо голови пораненого, перекриваючи потиличну і лобову частину черепа. Обмотка повинна проводитися поверх накладеної раніше ленти.Начніте друге коло обмотки. Дійшовши до одного з звисаючих кінців стрічки, оберніть бинт навколо неї і направте навскоси, перекриваючи лоб, до іншого вільно висить концу.Оберніте бинт навколо другого кінця і направте навскоси, перекриваючи потиличну частину голови. Забинтуйте всю голову потерпілого, діючи за аналогією. У підсумку маніпуляцій бинт повинен закрити всю волосяну частину голови пораненого. Закріпіть перев'язувальний матеріал на одному з вільно звисаючих кінців. Зауважте стрічку під підборіддям.
2
Пов'язка на затилокОбмотайте бинт два рази навколо голови потерпілого. На третьому колі обмотки, дійшовши до лівого вуха, проведіть бинт навскоси по потиличній ділянці голови таким чином, щоб він опинився праворуч, біля нижньої щелепи. Обігніть горло пораненого і, дійшовши до лівого боку щелепи, направте його навскоси, через потиличну область, до правого вуха. Повторіть тур обмотки навколо голови. Далі всі дії виконуються за аналогією до тих пір, поки не буде щільно забинтована вся потилична зона. Завершується бинтування круговим туром навколо голови потерпілого.
3
Пращевідная повязкаДанний вид пов'язок використовують при пошкодженнях підборіддя, губ або носа.Возьміте шматок бинта завдовжки близько одного метра. Розріжте або розірвіть його вздовж з двох сторін, залишивши в середині недоторканим ділянку в 15 см. Накладіть нерозрізаний ділянку на пошкоджене місце. Перехрестіть кінці бинта і зв'яжіть їх ззаду між собою. Верхні кінці фіксуються на шиї, а нижні на тімені або потилиці потерпілого.